Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RSS čtečka

Dosud jsem používal RSSPoint 1. Fungovala, minimálně zatěžovala systém. Dnes zmizely titulky a nepomohla ani reinstalace. Zkoušel jsem v2 beta 9 a zátěž procesoru je trvale 99%, kromě toho pan autor ani po několika dotazech nepovažuje za důležitý import zpráv z předchozí verze. Tím se pro mě stala RSSPoint nezajímavou.

Můžete doporučit čtečku, která nemá hromadu zbytečností, nezatěžuje zbytečně procesor, umí importovat ze své předchozí verze nejenom zdroje, ale i zprávy?
Zprávy proto, že čtečku používám zároveň jako bookmarks s rozšířeným popisem toho, čeho se bookmark týká.

Čtečky integrované do prohlížečů mi z uvedeného důvodu nevyhovují.

Díky

Díky za tip.

V dokumentaci jsem bohužel nenašel informaci o tom jestli má vytvořeno rozhraní pro načítání obsahu zpráv z předchozích verzí. Něco je tam sice naznačeno v Perfomance improvements, ale skutečně jen naznačeno.

Ví to někdo?

Když to stáhnu a vyzkouším, tak na toto příjdu až po dlouhé době při vydání další verze. A přiznám se, že bych nerad stále jen testoval.

podla mna kazda normalna verzia musi vediet importovat spravy s predchodzej verzie a pokial nastali nejake brutalne zmeny, vacsinou sa robia jednorazove tooly, ktore to prevedu do noveho formatu. viac ti k tomu bohuzial povedat neviem, ale urcite nemusis cakat do dalsej verzie. nainstaluj si predchodziu verziu a nasledne novu a hned budes vediet, na com si. :-)

podla mna kazda normalna verzia musi vediet importovat spravy s predchodzej verzie

Ani nevíš, jak moc jsi mě potěšil. Už jsem si myslel, že jsem nějaký zvrhlík či co, když jsem tuto funkci u autora RSSPoint pochtíval.;-)

Pochtíval, pochtíval viz třeba zde http://www.zive.cz/h/Uzivatel/f.asp?ARI=124387& CAI=&HID=&RFS=1 a předtím několika e-maily, ale přesto se nedočkal.

Aké je využitie RSS čítačky? Viem, že to má niečo s fórami, ale mám to naozaj chápať tak, že nastavím poradňu a nové príspevky mi naskáču do tohoí samé? Podľa mňa pritiahnuté za vlasy. Tak ako je to? A ako to spojazdniť vo FF 1.5?

BTW, ospravedlňte moje OT.

RSS čtečka je spojená spíše s Blogy nebo s často aktualizovanými weby než s diskusními fóry typu Poradna.net. Tam je příliš moc příspěvků a RSS kanál tak ztrácí význam.
Aby bylo možné čtečku použít je potřeba aby byl na webu (stránce) k dispozici RSS feed.
viz třeba tady http://technet.idnes.cz/sw_internet.asp?r=sw_intern et&c=A040722_5265295_sw_internet

tady máš odkaz pro integraci do firefoxu http://ftp.czilla.cz/other/addons/inforss/0.10.1/in forss-0.10.1.xpi . Pak tam musíš nastavit zdroj napsat url pokud webová aplikace obsahuje rss automaticky se ti pole vyplní a pak jen zadáš výběr kanálů který chceš, aby se ti zobrazovali ve stavovém řádku dole. Příklad je třeba na idnes, kde jsou url rss jednotlivých rubrik http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?y=zpravodaj/rss.h tm . Ve chvíli kdy je nová zpráva upozorní tě na to okno které vyjede ze stavového řádku. Celkem dobře a jednoduše to bylo vysvětleno CHIP 2/06 včetně tagů a jejich příkazů pro RSS.

Já měl Point také, ale nakonec jsem zjistil, že mi stačí plugin v Mirandě. Mám tam 5 RSS zdrojů a když je něco nového, vyskočí mi pop up upozornění. Pokud mne zaujme, stačí naň kliknout a otevře se URL.

tady je pár odkazů
ZAJÍMAVÉ RSS KANÁLY

ZPRAVODAJSTVÍ
iDnes http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?y=zpravodaj/rss.h tm
Novinky novinky.rdf
Aktuálně rss.phtml
Lidovky rss.asp
České noviny index.php

SPORT
Sport.cz sport.rdf
iDnes Sport rss.asp
SportPlus sportplus.rss

INTERNET + TECHNIKA
Chip feed.rss
CD-R cdrrss.php
Lupa clanky
Interval rss.asp
Autorevue rss.xml

ZÁBAVA + ODDECH
Tuzing.cz rss.php
Doupě RSS.xml
Living living.xml
D-Fens rss.php
Laco bloguje! rss.xml