Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto OT: půjčka 50 000,- bez doložitelných příjmů

Zdravim, potřeboval bych někde úvěr cca 30 000 - 50 000 Kč..
Jsem OSVČ A problém je, že ještě nemám daňové přiznání, abych úvěr někde dostal ale zase nechci půjčku s nelidským úrokem..
co byste mi v mém případě poradili?
i když to nerad říkám tak půjčka je jediná možnost.. :-(

díky za odpovědi

? bez dokladů ti půjčí tak rodina-známí nebo cizí, ale bude chtít za to protihodnotu (něco jako zastavárna)

normálně člověk se snaží najít co nejlevnější úrok, začne u rodiny, známých, pak jde do banky, a jako poslední nastoupí nebankovní instituce - výška úroku se obecnš odvíjí od rizika nesplácení, kreditní historie v registrech a ještě dalších faktorů, na straně nebakovních institucí ještě "faktor lichvy ve formě podvodu, že si dlužník nepřečte smlouvu - je mu nakukáno/zatajeno něco co dostane časem do problémů"

Provident mam jako krajní nouzi.. :-) Banka mi nedá ani podnikatelskej kontokorent (jsem moc mladý), natož půjčku bez daňového přiznání..
Někdo z rodiny nepřichází v úvahu, buď kvůli zadluženosti nebo rodinným sporům..
Takže mi nezbývá než daňové přiznání stihnout co nejdřív nebo udělat pořádnej "kšeft" :-)

Tak já bych byl schopen to splácet a do roka to i splatit.. Problém je že hlavní zdroj obživy jsou pro mě venkovní dlažby, které momentálně dělat nejdou a ani je v zimě nikdo nechce..
Druhotný je zatim obchod ve kterém se bohužel nedaři.. Nejsou peníze, neni reklama a tudíž neni práce..
Každopádně díky za info :-)

To nie je tak celkom pravda. V zmluve je isto dohodnuty sankcny urok a tvoja ochota splacat dlh malymi ciastkami nie je dovod, aby nebol na teba podany platobny rozkaz, za ktorym nasleduje exekucia.
Malymi ciastkami mozes toto vsetko oddialit, mozno o par mesiacov, ale to je tak asi vsekto.

Inak sa divim nielen tazatelovi, ale aj celkovo ludom ako lahko sa hrnu do poziciek. Nechapem ako mozes napisat provident, ked vies ake uroky tam naskakuju. To nemas sancu splatit, je len malo biznisov, kde mas 100% marze. ak robis sluzby mozne to je, ale staci napriklad, aby si si zlomil nohu cez hlavnu sezonu a co potom? Provident cakat nebude.
Potom su televizie plne ludi co nariekuju ako ich obrali o byty a domy za blbost a mne ich nie je ani trosku luto.
Ja podnikam uz skoro 10 rokov a doteraz som sa zaobisiel bez pozicky a ani nad nou neuvazujem, pretoze to je velka zodpovednost.
Edit: Este ti mozem dopisat ako som zacinal ja. Samozrejme som nemal ani korunu a nikto mi nechcel pozicat. Presiel som vsetky podporne statne programy a granty a zistil ake prazdne reci su to. Takze sa to nakoniec spravil tak, ze rodicia si zobrali komercnu pozicku z banky (asi 100k) ta sa hodila na stavebne, po par mesiacoch sa zobral odtial medziuver a z tych cca 100k som zacinal. ALe toto by ti mal poradit hocijaky nezvisly financny poradca (OVB a pod).

flegu díky za rady a věř, že kdyby to nebylo nutné tak na půjčku ani nepomyslím.. je to pro mě už opravdu poslední možnost a jak jsem psal výše, pomoc rodiny je vyloučená..
a předpokládám že u providentu je nějaká možnost pojištění proti úrazu ačkoli jsem nikdy nic zlomeného neměl.. :-)

Vies msutne na tych pribehoch z tv a casopisov je to, ze ti ludia museli a mali poslednu moznost. Resp oni si to tak mysleli. Mysleli si v akych su srackach a ze horsie uz nebude a hla...horsie bolo a to vyrazne.
Provident zaradujem medzi mafianske firmy zneuzivajuce blbost ludi a ich pocit, ze pozicka je ta posledna moznost. Ver tomu, ze keby sa zamyslis urcite riesenie najdes. Nakoniec ja som to doma tiez nemal lahke, nasi su stara skola, ziadne pozicky a uz vobec nie na nieco tak neiste ako je podnikanie, spravovaval som ich snad pol roka kym privolili, ono mne by staciul uz ten povodny komercny uver, ale oni chceli co najnizsie splatky, a preto sa to cele pretransformovalo na medziuver zo stavebneho, kde boli asi tretinove splatky...proste keby sa mi nieco stalo, aby to utiahli. Navyse ma donutili spravit si zivotnu poistku;o).
Skus nejakeho kamosa, ktory ti veri nech si to na seba zoberie, slub mu nieco navyse zato a hlavne to potom splacaj lebo prides o prachy aj o kamosa zbytocne;o). A na Provident a spol sa vyser.
Prachy boli su a budu.

Pokud nebudeš dokládat příjem, tak ti nezbyde asi než provident, se vším, co z toho vyplývá... Tedy drakonický úrok, týdenní splátky a přeplacení velké sumy.
Pokud bys nalétl na inzeráty z novin, kde píší že půjčí bez ručitele apod, tak od toho dál. Zajištění mívají v 99% bianco směnkou, čímž na tebe mají pěkně silný bič. Taktéž mívají ve smlouvách rozhodčí doložky, což (volně napsáno) znamená, že případné neshody ohledně úvěru a smlouvy neřeší místně příslušný soud (kde je šance na opravné prostředky) ale nějaký věřitelem stanovený rozhodce. To klidně může být nějaký zedník nebo cukrář, disponující kulatým razítkem. A jak tento člověk rozhodne, tak jest. Žádné odvolání, nic.
Také tyto společnosti (narozdíl od bank) případné pohledávky prodávají vymahačským společnostem...
Takže si troufám tvrdit, že tvé šance na získání slušné půjčky je blízká nule.

Vzhledem, že je to dotaz na PC poradně předpokládám, že ta půjčka je na nákup nějaké odvázané herní mašiny. Na takové se dají hrát náročné gamesky jako je: "Matko někdo bouchá na dveře asi skupina exekutorů."

Asi bych zadal do Googlu a vypadlo by třeba: http://www.cofidis.cz/?codeM=IGOO111&xtor=SEC-35-G OO-[S%20-%20COFIDIS]-[Var_1]-S-[p%C5%AFj%C4%8Dka%20fi nan%C4%8Dn%C3%AD]&xts=221981

Nějak si nevybavuji, že bych si někdy spletl název poradny při zadání dotazu.
A podle mě to co jsem napsal je názor na věc.

hýříš poněkud nedospělými názory a odpověďmi

Protože, jak vidím věci DOSPĚLE sleduješ, tak si dej práci a najdi mi ten můj dotaz.

Jinak bych se musel domnívat, že potřebuješ sám nějakou radu:

http://www.mamaaja.cz/index.cfm?module=Advisory&pa ge=Messages&AdvisoryID=14&AdvisoryCategoryID=5

Je tu takovým milým sportem něco překroutit a a na základě nové verze vésti diskuzi.

Tvůj dotaz: Na čem se zakládá tvá jistota, že to chce na PC?

A skutečnost: Vzhledem, že je to dotaz na PC poradně předpokládám....

Nedávno jsi mě celkem správně opravil. Jak vidíš....drobné zmatení pojmů. No, stane se.

O.K. Nechápu ten rámus. Kdo to chtěl pochopit pochopil - upozorňoval jsem na souvislost mezi půjčkou a exekutorem. Kdo se toho nebojí, toho se to netýká a má prostě jiný názor. Svět se skládá z porovnávání názorů k užitku těch, kteří v tom nacházejí ponaučení.

Souvislost mezi půjčkou a exekutorem je zřejmá každému, jehož IQ je vyšší než pokojová teplota.
Netřeba zde zase démonizovat půjčky jako takové, třeba od bank to takové pasti nebývají. Sám jsem měl od ČSOB tři, smlouva měla vždy dvě stránky (normální písmo) a všeobecné podmínky měly stránky myslím tři. Opět normálním písmem, četl jsem je, žádná past tam nebyla. Když člověk splácí, tak pohoda.
Nebankovní poskytovatelé ano, těm je dobré se vyhnout velkým obloukem. Už jen kvůli věcem, které jsem zmiňoval výše - rozhodčí doložky, zajišťování směnkou (nebo ještě hůře - nemovitostí), nejasné smlouvy, sáhodlouhé podmínky. Na druhé straně lidé, kteří podepíší smlouvu, aniž by ji četli, to je pak těžké... Komu není rady, a tak dále.
Banky samozřejmě nabízejí lepší podmínky (nižší úrok a tím RPSN), ale chtějí mít úvěry zajištěné. Logicky proto chtějí doložit příjem... Střelci z nebankovního sektoru s nesplácením tak nějak počítají a proto míří do segmentu řekněme méně vzdělaných lidí (mnohdy se záznamem v registru), kterým banky nepůjčují. To s sebou nese i vyšší náklady na půjčku.
Pravdou také je, že exekutoři jsou trochu stát ve státě; IMHO chybí nějaký dohled nad nimi.

1: kategorii "ostatní" jsem zvolil úmyslně, jelikož se zobrazuje všem což "pokec" ne.
2: na PC peníze opravdu nemám, nepotřebuji nový ačkoliv bych chtěl nějakou pořádnou herní mašinu, zatim jí nepotřebuji :-)
3: kamarádi si na mě nepůjčí, i když by to většina z nich udělala.. Většinou to jsou ještě studenti..
4: žádná banka mi nepůjčí bez daňového přiznání ani korunu..
5: u GE by to šlo třeba přes podnikatelský mini kontokorent ale protože mi je teprve 19 tak to neprošlo..
6: do těchto sraček jsem se dostal z většiny sám utrácením za blbosti jako je mobil a pod.. Na kolena mě totálně srazil otec s jeho přítelkyní.. Ale ty jen dorazili mou blbost a nemyšlení dopředu..
7: teď momentálně jsem v mínusu cca 25000,- + potřebuju "přežít" do jara..
kropf08 - kdybych chtěl PC, nechám si ho postavit v nejmenovaném kamenném obchodě, kde bych ho dostal na splátky jen na "čestné prohlášení o příjmu"
Cofidis píše: O půjčku může zažádat pouze občan ČR starší 18 let s doložitelným příjem.
jinak díky moc všem za rady a názory :-)

Lituji jestli se tě to dotklo. Smyslem toho co jsem napsal bylo spíše upozornit na fakt, že představa, kterou máme v současnosti, se často nekryje s realitou a problémy, které nás mohou potkat v budoucnosti. Raketový nástup osobních bankrotů nemusí nutně souviset s výše uvedenou poznámkou, kterou zde uvedl Cooper, a která naznačovala souvislost mezi IQ a pokojovou teplotou. Do problému se může kdokoli dostat často nezaslouženým způsobem. Ruku na srdce nezaslouží si dnešní, poněkud dravá doba, trochu opatrnosti?

Bude to jenom lepší. Stačí se podívat na to, kolik dětí mají příslušníci většiny a kolik dětí mívají občané jiného původu. Pro inspiraci (je to taková demo/betaverze) navštivte Nový Bydžov nebo pár obcí okolo Jičína.
Hezky to řekl Petr Nárožný, Evropa se žene do záhuby; na hrobě ovšem bude napsáno, že jsme byli humanisté.

No jestli visíš 25táců a pudeš do toho providentu tak z těch 50 ti zůstane 25 a ty vycmrdáš na splátky /pokud by to byla bezhotovostní půjčka tak řekněme do jara/dubna 4měsíce*5týdnů=20splátek =22tácu čili ti z té půjčky zůstanou na konci dubna 3tisíce a dluh 44táců. Nevím kolik budeš určitě vydělávat na jaře ale každý měsíc musíš 5500 odložit a budeš to platit celej rok až do konce ledna! Čili aj našetřit na další podzim a zimu potřebné peníze jen na ty splátky!! Aby sis pak zas nemusel vzít další půjčku...Hotovostní varianta je pak z tohoto pohledu rychlá smrt.

Myslím je čas sklopit "ocas" a zkusit to prostě jinak a půjčit si v rodině nebo splátky těch 25nějaka odložit.