Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada záručního listu?

Vím, že mě zase nejspíš ukamenujete, ale chtěl bych se s dovolením na něco zeptat, pravda mohu se zeptat přímo v tom dotyčném obchodě, ale radši se napřed zeptam tady, tady jsou taktéž prodejci, tak by mi mohli odpovědět, přijít do obchodu a zeptat se na takovou otázku? Hmm aby mě neměli za pitomce.

Takže:
V říjnu 2005 jsem v nejmenové prodejně zahraničního řetězce elektroprodejen kupoval mobilní telefon.
Nedopatřením došlo ke ztrátě záručního listu a prodejního dokladu. Takže prakticky od něj nemám žádné doklady.
Jelikož to je mobil od nepříliš kvalitního výrobce (nebudu jmenovat) jehož přístroje mají životnost tak půl roku, tak nyní již nastaly 3 závady tohoto mobilu.
Ale jak to mám reklamovat bez záručního listu?
Myslíte, že by mi mohli vystavit nějaký duplikát? Přece oni ty prodejní doklady musí archivovat ne? A když tam příjdu a řeknu že 2/10/2005 v 10:30 jsem tam kupoval MT s tímto IMEI tak by neměl být technický problém to dohledat a vystavit mi duplikát, ne?

Ale udělají to? Jak už jsem napsal, tak bez zkušeností ostatních tam jen tak se zeptat nepůjdu.
Pokud nedostanu duplikát nebo ten ZL nenajdu, tak to bude velká finanční ztráta..

Jedna možnost tu ještě je: Ty doklady jsem ztratil doma, ale za boha je nemohu najít, je riziko že byly vyhozeny se smetím, ale ještě je malá šance, že je ještě najdu, ale moc bych si nefandil.
Už to považuju skoro za ztracené.
Naštěstí mobil ještě jakžtakž funguje, sice hodně blbne joystick (to bych ještě přežil) horší je samovolné resetování, které se dá krátkodobě odstranit pouze tak, že se do mobilu párkrát lehce třískne.
Ještě dneska večer budu hledat, možná se stane zázrak a ZL najdu.

Dávat do shitnej opravy to radši ne, když obvykle nejsou schopni dát mobil do 100% stavu i autorizované servisy, tak bych těm shitným opravnám moc nevěřil, to radši půjdu hledat šroubovák Torx 6 do skříně.
Podle mě to bude jen nějaká jednoduchá závada - joystick asi bude stačit profouknout - sám sem si tak opravil kdysi Alcatel ještě v záruce - nechtělo se mi ho dávat do servisu a čekat týden. A to resetování asi bude nějaký špatný kontakt někde, tak možná kus papíru dovnitřku by to pořešil, ale to beru až jako krajní možnost.