Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada záručního listu?

Vím, že mě zase nejspíš ukamenujete, ale chtěl bych se s dovolením na něco zeptat, pravda mohu se zeptat přímo v tom dotyčném obchodě, ale radši se napřed zeptam tady, tady jsou taktéž prodejci, tak by mi mohli odpovědět, přijít do obchodu a zeptat se na takovou otázku? Hmm aby mě neměli za pitomce.

Takže:
V říjnu 2005 jsem v nejmenové prodejně zahraničního řetězce elektroprodejen kupoval mobilní telefon.
Nedopatřením došlo ke ztrátě záručního listu a prodejního dokladu. Takže prakticky od něj nemám žádné doklady.
Jelikož to je mobil od nepříliš kvalitního výrobce (nebudu jmenovat) jehož přístroje mají životnost tak půl roku, tak nyní již nastaly 3 závady tohoto mobilu.
Ale jak to mám reklamovat bez záručního listu?
Myslíte, že by mi mohli vystavit nějaký duplikát? Přece oni ty prodejní doklady musí archivovat ne? A když tam příjdu a řeknu že 2/10/2005 v 10:30 jsem tam kupoval MT s tímto IMEI tak by neměl být technický problém to dohledat a vystavit mi duplikát, ne?

Ale udělají to? Jak už jsem napsal, tak bez zkušeností ostatních tam jen tak se zeptat nepůjdu.
Pokud nedostanu duplikát nebo ten ZL nenajdu, tak to bude velká finanční ztráta..

V tom pripade zacni setrit na advokata.

Doklady o zakoupení zboží, doklady o poskytnutí služby, včetně dalších dokladů vztahujících se k zakoupenému zboží nebo poskytnuté službě, je potřebné uschovávat po celou dobu záruky a pozáručního servisu. V případě ztráty uvedeného dokladu, je možno za průkazné doklady k uplatnění práva z odpovědnosti za vady u daného prodejce rovněž použít záruční list, který je řádně vyplněn potřebnými údaji (druh zboží, datum koupě, identifikace prodejce). Dalším možným dokladem je písemné svědecké prohlášení osoby, která byla při koupi přítomna. Prodejce může, ale nemusí toto prohlášení akceptovat. V takovém případě nezbývá spotřebiteli jiná možnost, než pokusit se uplatnit svá práva soudní cestou. Hodláte—li si pořídit něco obzvlášť nákladného, přizvěte ke koupi svědka. Přátelé nebo známí vám pak mohou v soudním sporu, který byste vyvolali po zamítnutí reklamace, pomoci. Svědek také může potvrdit datum a místo koupě.

dokument8736.html

To je blbé v článku mimo jiné píšou, že stačí třeba obal s logem prodejce - na krabici ale není, nebo že stačí svědek, ten ale taky není. Mám jen holý mobil s krabicí a nic k tomu, ale jistě mají ještě uschovanou tu prodejku na které je můj podpis..

uschovanou tu prodejku na které je můj podpis..

To je jako co?
Proste mas smulu a Elektroworld stesti. Zadny obchod si neeviduje komu a kdy prodal jake zbozi. Pokud nesplnis pri reklamaci vyse uvede podminky, tak se s tebou (zvlaste v retezcich typu Elektroworld) nikdo bavit nebude.

Milý Mirku,
Uvedom si prosím, že žiadny obchod neregistruje predané výrobky podľa výrobných čísel. Ak áno, tak to robia veľkodistributéti, kt, registrujú kam ktorá séria išla. T.J. do kt veľkoobchodu. ...
Ak sa však objaví nejaký XY, kt. podľa tvojich slov nemá rád predajcov a servisných technikov, čo sa asi stane...

Podľa zákona platného v SR ( neviem ako v CR, ale predpokladám to isté),najprv musíš dokázať, že si s obchodníkom v obchodnom vzťahu (potvrdeným ZL, alebo blokom) a potom možeš riešiť reklamáciu.

pokiaľ sa budeš chovaľ slušne, nebude pre predajcu ti náhradné doklady vystaviť.

Nehovor, že si Mirek, neuspeješ..

Uvedom si prosím, že žiadny obchod neregistruje predané výrobky podľa výrobných čísel.

Přímo na prodejce je IMEI telefonu - jednoznačný identifikační znak přístroje.

Slušné a profesionální vystupování je vždy mou zásadou, takže myslíš, to klapne?

Jedna možnost tu ještě je: Ty doklady jsem ztratil doma, ale za boha je nemohu najít, je riziko že byly vyhozeny se smetím, ale ještě je malá šance, že je ještě najdu, ale moc bych si nefandil.
Už to považuju skoro za ztracené.
Naštěstí mobil ještě jakžtakž funguje, sice hodně blbne joystick (to bych ještě přežil) horší je samovolné resetování, které se dá krátkodobě odstranit pouze tak, že se do mobilu párkrát lehce třískne.
Ještě dneska večer budu hledat, možná se stane zázrak a ZL najdu.

Dávat do shitnej opravy to radši ne, když obvykle nejsou schopni dát mobil do 100% stavu i autorizované servisy, tak bych těm shitným opravnám moc nevěřil, to radši půjdu hledat šroubovák Torx 6 do skříně.
Podle mě to bude jen nějaká jednoduchá závada - joystick asi bude stačit profouknout - sám sem si tak opravil kdysi Alcatel ještě v záruce - nechtělo se mi ho dávat do servisu a čekat týden. A to resetování asi bude nějaký špatný kontakt někde, tak možná kus papíru dovnitřku by to pořešil, ale to beru až jako krajní možnost.

Jéžiši Maria. Admini prosím o uzamknutie, bo toto keď čítam....

" Nedopatřením došlo ke ztrátě záručního listu a prodejního dokladu. Takže prakticky od něj nemám žádné doklady "....Milý náš inteligentný Mireček. Povedz mi jednu vec.: Na základe čoho ti má firma vystaviť kópiu faktúry, keď nevedia od koho má byť. To by si každý mohol napochodovať do predajne a zadeliť,že stratil doklady a chce naspäť kópiu lebo má pokazený telefón....A len tak pomimo: čo si s tým telefonom robil, že vydržal len pol roka ??. :>:

Bohužel, já nijak nemohu ovlivnit to, že životnost mobilních telefonů Sony Ericsson je sotva půl roku. Tedy alespoň půl roku v mých rukou. Že byl mobil nadprůměrně vytížen je věc jiná, ale přesto mi to příjde jako hodně málo. Ono dneska je situace jiná než před lety, zatímco staré přístroje v pohodě vydržely a drží třeba 5 let, tak když si koupíš dneska a nebudeš s ním mít do dvou let žádné problémy tak se dá říct, že máš dost štěstí.
A co jsem se ptal, tak snad každý kdo má Sony Ericsson tak mu brzo po koupi začal blbnout..

Tu kopii by mi mohli vystavit podle data a hodiny koupě (to nemůže být problém dohledat) a jako potvrzení že jsem to kupoval já, by měl být můj podpis na jejím dokladu, jaká by však byla ochota při takovém návrhu to těžko říct.

ostatni.html

GSM zařízení: Sony Ericsson K300i

tel. seznam pro 500 jmen, 12 MB vnitřní paměti, displej 65 tisíc barev, fotící snímač, video záznam, MP3 pčehrávání, infraport. ale neběží mi na něm hra Mario. Ale mám tam celkem 74 her a 559 melodií Tak za tu cenu to jest dobrý mobil.

Mě se líbí hlavně ta poslední věta, celá podtrhuje tento thread.:-D

Nedopatřením došlo ke ztrátě záručního listu a prodejního dokladu. Takže prakticky od něj nemám žádné doklady.

Já být tebou tak nikam nechodím,bo by si mohl někdo myslet,že jsi nesvéprávný.
A taky by si mohl někdo myslet,že jsi mobil ukradl.

Já si nic takového nemyslím...fakt...:-)