Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vytvoreni cmd/bat souboru

Dobrý den

Jaký je rozdíl mezi Bat a CMD ?

Když se to naučím uplatním to nějak ? v prácí aj. ?

příkaz na smazaní nějakého souboru je DEL

stačí napsat del C:/Program Files/xxx ?? a smaže mi to ?

díky za odpovědi

rozdíl cmd/bat: je to jedno. názvosloví s cmd je zavedeno od win nt.

příkaz na smazaní nějakého souboru je DEL
stačí napsat del C:/Program Files/xxx ?? a smaže mi to ?

ne. pokud je v názvu cesty mezera, musíš to uzavřít do uvozovek. konkrétně z program files se nic nemaže, ale odinstalovává. pokud bys rušil celý adresář, je na to příkaz rmdir. ještě jsou v tom i přístupová práva, ale kdekdo jsme přece admin?

Když se to naučím uplatním to nějak ? v prácí aj. ?

raději ne, zaměstnavatel bude radši když na to nesáhneš. používá se to většinou k vykonání krátkých skriptů.
"dosové" příkazy pod win jsou neskutečně chudé a nic neumí. do budoucna má smysl se zabývat syntaxí powershell, v.2

mám startovní batku, která mi drobně upravuje pracovní prostředí v práci, a něco pokilluje když notebůů přenesu dom, má cca 100 řádků. pak používám instalační batku pro přeorání dodaných pc s xp do použitelné podoby - asi 400 řádků příkazů s komentáři.