Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou tiskarnu na potisk CD/DVD?

Ahoj,

chtel jsem se zeptat na vase zkusenosti s tiskarnami na potisk CD/DVD. Je kvalita tisku srovnatelna s profi-potiskem a vyplati se? Tiskarnu bychom chteli pouzit na potisk cd logy firmy.
Uvazujem o nakupu CANON IP 4000 nebo nejakou EPSON Stylus Photo. Budu rad za vsechny pozmenovaci navrhy.

Diky, M.

Potvrzuji. Sám mám Canon IP 3000.
Tisk vynikající kvality a rychlý, kompaktní design. Inkousty kupuji v lahvičkách a plním stále původní patrony. Tiskárna má solidní konstrukci (hmotnost 6,5 kg potvrzuje, že to není plastový šunt :-).
Na CD tisknu také bez problémů.

Mam Canon Pixma IP4000 a jsem s ni velice spokojenej - potisk CD/DVD je v pohode a fotky tiskne skoro jako z fotolabu. TIsknu s ni i motivy tistaku.
Inkousty kupuju neznackovy, tusim JetTec (na eBay za cca 15Kc kus).
BTW: IP4000 se uz udajne nedela, nahradou je IP4200.

Ano , R200 ma zavadzaciu sablonu, do ktorej ked vlozim plosny spoj vyrezany do tvaru CD/hrubka vcelku sedi/, tak priamo vytlacim na med vzor...ktory sa da leptat...
Ked som si vyrobil na "kolene" novy zavadzac, tak sa mi to nepodarilo "oklamat" - ma tam asi opto senzory:(
Neviem ci aj Canon pouziva zavadzaciu sablonu alebo sa CD priamo niekam vklada...

Ahoj,
oteviram toto tema, bo mam jeste par dotazu. Prvne diky za vsechny nazory, vypada to zatim na koupi Canon Pixma. Chtel jsem se jeste zeptat, zda nema nekdo negativni zkusenost s trvanlivosti potisku? Predpokladam, ze tomu potisknutym cd nesvedci mokro, nedroli se potisk treba pri mirnem ohnuti?
Diky za nazory, M.

Potisk se opravdu nedrolí. :-)
Model PIXMA 4000 už asi neseženeš, novější PIXMA iP4200 se prodává pod 3000,- Kč. Při použití printable médií Verbatim jsou výsledky hodně dobré. Prát potištěná mědia v pračce jsem nezkoušel, běžná vlhkost nevadí.

jj. pokud chceš opravdu supertrvanlivý potisk, dají se koupit speciální bezbarvé laky, kterými to CD po vytištění a zaschnutí nastříkáš. Ale pro obyč použítí IMHO j. naprosto zbytečné.

P.S.: pokud uvažuješ o tisícových sériích, už je lepší si nechat CD s potiskem vyrobit (ofsetem nebo sítotiskem)

ahoj ... ja skusim nieco ine poradit

dnes su napalovacky s "Light Scribe" - aj na to media..
cize vlastne vypalis na druhu stranu media obrazok vyzera to dobre
budu uz aj farebne - lom svetla = farba.. alebo mozno teplota hlbka specilny nater technologiu nepoznam

ale mame LG lightscribe a vyzera to dobre hoci je to iba nejakych odtienoch..

bye