Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změnit WAN IP u routeru?

Dobrý den, mohli by jste mi poradit se změnou WIN IP u routeru značky TENDA model:W311R+
Při konfiguraci jsme narazil na problém LAN IP a WIn IP se mi dostali do kolize a mam statickou IP adresu takže si nevím rady muzete mi nkdo poradit jak změnit tu WIN IP pls?
Změna předmětu, původně: Jak změnit WIN IP u routeru? (JaFi)

tady píšeš "win ip", zprávou potom "wan ip", to je trochu velký zmatek.
do routeru se dostaneš snadno - pokud ti funguje získání ip adresy od routeru, napíšeš jeho adresu do prohlížeče a jsi tam.
nastavení wan strany je od poskytovatele připojení - buď dhcp, nebo ti dá konkrétní hodnoty - a ty nikdy neměníš.
(a kabel od poskytovatele strkáš do wan strany routeru, ale obrázky v návodu snad poznáš)

u sousedských "poskytovatelů" připojení se může stát, že ti dají wan připojení ze stejného rozsahu, jako je lan ip tvého routeru, např 192.168.1.x - to nebude fungovat -> tehdy se mění lan rozsah routeru, třeba z 192.168.1.1 na 192.168.10.1

takže napiš co ti nejde a proč co měníš (tuším že to jsi ty s těma dvěma routerama)