Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení přenosu dat přes wi-fi

Prosím o pomoc s problémem, který nastal s mojí wi-fi. Mám router Zyxel 320 a přes něj jsem připojen k internetu. Můj poskytovatel mi dává rychlost 10 Mb/s. Všechno fungovalo bez problémů. Najednou se ale rychlost snížila na cca 2 Mb/s. Nejdřív jsem si myslel, že je problém u poskytovatele, ale nejdřív jsem radši zkusil vyloučit případný problém doma s wi-fi a tak jsem připojil notebook napřímo k té krabičce od poskytovatele přes LAN. A hle .... rychlost v pořádku. Takže problém u mně, ale proč ? Ještě jsem zkusil připojit notebook napřímo přes LAN k routeru a taky v pohodě. Takže když jedu přes router přes LAN, tak je rychlost v pořádku a když přes wi-fi, tak je zhruba pětinová. Ještě jsem zkusil dát notebook přímo k routeru co nejblíže k anténě, ale výsledek stejný. Aktualizoval jsem ovladače wi-fi karty v notebooku a firmware routeru ... beze změny. Nevíte někdo co s tím ... už si nevím rady. Díky moc, snad mi někdo pomůže.

tuto možnost bohužel nemám ...
ještě poznámku, jedu přes wi-fi už cca 2 roky a dosud žádný problém .... tohle je poprvé ... a ještě jedna věc, tyhle problémy začaly potom, co jsem měl cca 10 dnů router vypnutý (myslím tím úplně odpojený od elektřiny).