Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi - router d-link dir-600, špatný signál? i se silnější anténou

Přeji pěkný večer,

mám takový problém,
potřebuju pokrýt panelákový byt 3+1 signálem wifi, převážně mi jde o jednu místnost (pracovna), kde se vyskytují 2 starší NB. Kabel od providera mi ovšem umožňuje se připojit jen v obýváku.

Myslel jsem si, že problém vyřeším koupí routeru d-link dir-600. signál musí projít cca 8 metrů vzdušnou čarou, skrz 2 zdi cca 15 cm tlusté. Router je umíštěn tak, že signál by měl procházet kolmo na stěny, tzn. zhruba těch 15 cm. Anténa routeru ukazuje vzhůru.

Připojení obou dvou NB je bohužel nestabilní, občas jde, občas ne, dle nálady asi..

S jedním NB jsem dokonce zkoušel být ve stejné místnosti jako router, žádná fyzická překážka, přesto signál blbnul (musím ale říci, že router byl posazen o cca 1 m výše než NB). má to vliv?

Dnes jsem koupil novou anténu, Tenda Q2407 7dBi všesměrovou. Po přešroubování antén jsem bohužel nepozoroval zlepšení problému... :-(

Prosím moc o radu, jak z toho ven. Už mě moc věcí nenapadá... :-(
Mám koupit jiný router? či nějaký AP? Ještě silnější anténu? Směrovou anténu?

Díky!

dneska mi to zase spadlo, podobný průběh:

přišel jsem z práce, fungoval bez problému cca 20 minut (dole jsem sledoval ikonu, hlásilo rychlost 24 Mbps), pak to z ničeho nic spadlo, internet nefachal a doel to ukazovalo rychlosti 36 nebo 54 Mbps... přitom v utilitě adaptéru na NB to mám stále omezeno na 24 Mbps...

nechápu...

pomůžu ta směrová anténa? (viz výše) a pokud ano, tak jakou?

Ano, na routri mozes vymenit antenu za smerovu, malo by to pomoct. V domacich podmienkach sa osvedcilo pouzivanie panelovych anten do vnutorneho prostredia so ziskom zhruba okolo 12dBi. Bohuzial ak mas NB a nema pripojku na vonkajsiu antenu, tak tam vela nespravis. Antena je umiestenena v rame displeja. Obmedzenie rychlosti je potrebne zadat najlepsie na obidvoch stranach. Niekedy (pre slusne napisane ovladace alebo firmware) by stacilo zadat obmedzenie na AP. Stanica by si mala prebrat nastavenia z AP, ovsem nebyva to pravidlom v pripade max.pouzitej rychlosti. Treba vyskusat. Rychlosti nad 24Mbps ako mas nastavene na karte pochadzaju z AP, ktory zrejme nemas nastaveny na 24Mbps.

nj jenže jak jsem psal výše, můj router mi nedovoluje omezit rychlost... ˇ

nemám tam možnost výběru
Transmission Rate : Best (automatic) (Mbit/s)

teď jsem se dočetl:
For Revision B1 users, the transmission rate toggle is not available, however if trying to limit users on the 2.4GHz band you could always reduce the mode to 802.11b (4-5Mbps max throughput) only.

a já mám B1.. :-(

nepomůže mi parametr Transmit Power? (100-12.5%), teď nastaven na 100%

Ak by si chcel s tym este laborovat, moze skusit za antenu na routri dat odrazovu plochy z kuska plechu. Mal by sa ti vylepsit signal pri pocitaci. Ak sa ti to podari tak kupenie smerovej anteny na router nebude zbytocne. Skus si poznacit aku mas teraz uroven signalu v jednotkach dBm a linkovu kvalitu a to iste urob ak budes laborovat s odrazovou plochou. Ta plocha by mala byt velka zhruba 30x30cm a viac.

a má-li fungovat odrazná plocha jako reglektor, není jedno v jaké vzdálenosti od antény bude...musí se ten signál totiž odrazit ve fázi se signálem původníma aby se přičet. Pokud by byl v protifázi odečte se a výsledek bude zeslabení signálu....ale to už je zase o překročení vyzářeného výkonu.....100mW

díky chlapi, ale dovedete si představit v obýváku kus plechu za routerem? já moc ne.. :-)
takže v úvahu ještě připadá druhé kolo stěhování routeru všemožně po obýváku, co nejdále od stěn
pokud jde o to stěhování, přemýšlím jestli mi pomůže přemístit router na šatní skřín, která mi umožní mít ho dále od stěny (zhruba 50 cm) ale na druhou stranu bude relativně vysoko (1 m pod stropem), co myslíte?

a pak se upínám k tý směrové anténě (doporučíte nějakou?)
a pak poslední nový router.. jen nevim co budu dělat s timhle starym... reklamovat to asi nepujde.. :-)