Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kabel k reproduktorům

Zdravim,

měl bych takový dotaz. Vlasntím známe repro Genius 5.1 5000, klasika a mám dotaz ohledně kabelů. Staré vzaly za své. Proto dotaz. Je možné použití klasický měděný drát 2.5" pro zásuvkové obvody atd? Klasika měď:-) mam ho docela hodně a přišlo mi zbytečné kupovat drahé kabely když mám tohle.

Ot zní. Je možné je použít - bude to hrát normálně případně nebude to ničemu vadit? (kabelů potřebuju tak 20m pro všech 5 repro).

Děkuji za odpověďi

Tu jenom zarytí HiFi-puristé melou cosi o pozlacených drátech a jednodměrně válcované mědi. U vodičů k reproduktorům záleží pouze na ohmickém odporu (což při dostatečném průřezu je splněno - a 2,5" je více než postačující), ostatní parametry jsou nevýznamné (hluboce pod hranicí poznatelnosti, měřitelnosti a vůbec).