Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace (zapojeni) new HDD a nechání v PC starý IDE disk

Ahojte.. (už se to tu řešilo ale chtěl by sem v tom mít jasno:-()
Jelikož je tu víkend tak jsem se rozhodl do PC ,,nainstalovat,, nový HDD WD 500GB Green.
V PC už mám jeden starý disk Maxtor 120GB IDE na ketrém mám 2 oddíly C: a D:. Chtěl by jsem připojit nový disk, vytvořit na něm Dva oddíly C:100GB a D:400GB. Na C nainstalovat Win XP. Starý disk by jsem chtěl však zachovat aby jsem si z něj mohl zkopírovat data (fotky,hudbu,praci apod) a pak jej cely přeformátovat, nechat na něm jen jeden oddíl kde by jsem davál nějaké zbytečnosti nebo data od maminy z NB.

Jak tedy postupovat?
1.Připojit Nový HDD (jak?) na něm vytvořit oddíly a nainstalovat Win XP (to vím)
2.Jak nechat v PC 2.disk aby jsem z něj mohl zkopirovat data ale jako Primarní se spouštěl Win z nového? (jak?)
3.Je nutno nějak přejmenovat oddíly aby se nehádaly s novými? (jak?)

Předem mockrát všem děkuji:-[.. jsem obyč uživatel PC ale doufám že se nemusí dělat něco s těmí jumpry neboť tomu moc nerozumím:-/(programy si samozřejmě instaluju sám i windows takže nejsem ůplný začátečník)

Tak včera jsem obešel 4PC prodejny v městě a ani jedna to nemá.. trocha divné.. tak budu muset jet nekam jinam to kupit.. nechtelo se mi davat za 40korunovou polozku 60kc postovne a clovek to stejne projede =D.
Snad dneska už koupim, přimontuju disk do casu, zapojim sata kabel, napajení a pak už to doufám bude vše Ok..