Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uložení proměnné do schránky po stisknutí ctrl+c

Zdravím,
už dlouho si lámu hlavou nad tím, jak mohu po začernění určité oblasti a stisknutí kombinace Ctrl+C uložit do schránky JINÝ text (předem definovanou proměnnou), než byl začerněn.

Vím, že to bude asi něco s window.clipboardData.setData(); a OnCopy.

Nemáte prosím nějaké příklady, nebo odkazy, kde se dočtu více? Díky moc

P.S.: Zřejmě to bude fungovat jen v IE... Což mi nevadí.

Chybí ti specifikace programovacího jazyka (v čem to chceš udělat).

Odhaduju, že pokud to má být ve webové stránce, tak se můžeš inspirovat java-scriptovou fcí zde:

http://forum.builder.cz/read.php?26,1946378,196062 0,quote=1

,kterou namapuješ na klávesy CTRL+C.

(Teď nevím co bude mít přednost, zda systémová schránka OS či skript, v každém případě to řeší funkce setTimeout se zpožděním.)

Ale jinak zcela nechápu k čemu legálnímu to může být dobré.
Proč něco podstrkávat uživateli do schránky, když mu to můžu "legálně" zobrazit na obrazovce ať si to označí sám.

Nakonec pro Windows a Explorer by mělo fungovat toto (fce)

function to_clipboard(copytext)
{
if (window.clipboardData)
{
window.clipboardData.setData("Text", copytext);
}

//příklad užití:

to_clipboard("Můj pes má škytavku");

/* A namapování na stisk CTRL+C - nefunguje protože to IE má blokované.
   Takže takto níže může vypadat namapování na stisk libovolné jiné klávesy, ale
   není důvod proč to dávat na CTRL+C, lze tam vložit jakoukoliv jinou událost například při pohybu myší nad dokumentem.

*/

function keyPress(ev)
{
ev || (ev = window.event);
var code = (ev.keyCode ? ev.keyCode: (ev.charCode ?
ev.charCode: ev.which));

to_clipboard("Můj pes má škytavku");

}
document.onkeypress = keyPress;

Díky za fce... Vyzkouším.

K čemu legálnímu? Chci podchytit kopírování textací z mého webu (spíše znesnadnění - zakázat to nejde). Pokud uživatel zkopíruje určitou část stránky do schránky, uloží se mu tam např. "Obsah stránky je chráněn ©".