Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o návod jak postupovat při upgradování PC

Zdravím.Potřeboval bych poradil jak postupovat při upgradování PC. Chci měnit základní desku(GIGABYTE GA-880GM-UD2H - AMD 880G),procesor(AMD Athlon II X2 250 (ADX250OCGMBOX)),pevný disk (Samsung SpinPoint F3 HD502HJ - 500GB) a paměť (Kingston Value 2GB (2x1GB) DDR3 1066 (KVR1066D3N7K2/2G)).Nikdy jsem to nedělal, tak abych něco nezvoral.V PC mám Windows XP, programy a data.Pokud by to šlo, potřeboval bych to vysvětlit trochu polopatě. Dík za radu.

Pochop že je to opravdu nad rámec snažit se ti vypisovat hodinu postup. Pak to stejně může pohořet nebo přímo shořet na nějaký pí*ovině jako zapomenutá podložka ze staré desky nebo blbě vražený konektor /místo pcie grafiky do základovky/. Máš k tomu aspoň odpovídající zdroj ?

Pokud bys nechtěl ty windows instalovat načisto /aby jeli programy/ musel bys udělat přípavu windows na nový hardware,přemontovat to nastartovat ze starého disku nainstalovat ovladače a potom to zkusit překlonovat na nový disk.Pokud má stará deska sata koenktor bylo by lepší to naklonovat ve starém pc a starý disk použít jako zálohu.

Díky moc "Karlovi" a zvláště "Dale Cooperovi". Je vidět, že čím víc člověk zná, tím méně se snaží dělat z někoho většího blbce než je. Když tomu člověk opravdu hoví, tak to jde vysvětlit pár řádky. Ono taky někdy stačí říci, kde se to dá vyčíst. Já jsem to na Googlu hledal taky, ale nenašel.

jistě. Viděl jsem ale už asi milion prasečin, co napáchali amatéři v PC. Od ulámaných nožek CPU, přes špatně nasazené chladiče, špatně zapojené napájení až po vyšlusované desky. Opravdu se domníváš, že tohle vše v těch videích bude? Nebo že to někdo dokáže popsat v Poradně?