Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak udelat navrh na nastenku

Zdravim,
potrebuju udelat napis ktery bude umisten na nastence o rozmerech 90x40cm. K dispozici mam pouze tiskarnu formatu A4.
Da se to nejak rozumne udelat? Jde jen o jednobarevne pozadi s cernym textem.
K dispozici mam GIMP, COREL, OO2

Pokud to je jednorázová akce, tak bych to naťukal v texťáku, vytiskl na A4 (na výšku nebo na šířku podle potřeby) a pak rozsříhal a slepil.... Jistě, jsou specializované programy, které vytisknou ořezové značky a podobně, ale tím bádáním strávíš víc času než to udělat "primitivně".

Momentálně jsem na notebooku, kde corel nemám, ale pokud se dobře pamatuju, byla ta možnost určit jak se to má tisknout někde při tisku. Někde tam je tisk na dlaždice, nebo tak něco , a tam si určíš na kolik a4 vodorovně a svisle to má být. Kdybys to nenašel, tak více info večer.

Tak ses dočkal, už jsem doma :-)

Je to normálně v 'Možnosti tisku' na druhé záložce 'uspořádání' a tam si zvoliš tisknout stránky jako dlaždice a je dobré si nechat nějaký přesah, protože je budeš zřejmě nějak lepit dohromady.

Můžeš kouknout sem: tisk_corel.jpg udělal jsem ti screenshot, jenom pozor je 1600x1200...

//edit: jo a je to v Corel Draw 9. Novější verzi nepoužívám, takže nevím jestli to tam náhodou není jinak...

Ahoj.. diky za obrazek, mam take corel 9 ..
Nedari se mi ale dostat vedle sebe 3x A4 na vysku .. mohl bys to zkusit nastavit a poslat dalsi screenshot?
Zkusil jsem nastavit resize page na 630x297 (z 210x297), na tuto stranku napisi text.. a kdyz dam print a ty dlazdice tak se mi to nastavi na tisk na 8 stran a jeste nalezato .. NEMOHU proste dostat text na A4ky ktere budou nastojato (jako portrait) diky moc

Tzhle programy neznám (tedy slyšel jsem o nich ale nepoužívám je) ale když jsem měl AutoCAD a tiskárnu, tak tam šlo nastavit že tiskárna může potisknout třeba papír metr dlouhý - ale měl jsem jehličkovou tiskárnu, která proti tomu nic nenamítala.