Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SWAP na jiný disk

Potřebuju přehodit virtuální paměť s "céčka" jinam (jiný logický popř. fyzický disk).

Pokud zakážu swapku na disku C (bootovací s XP) a nechám ji vytvořit (min=max=1500MB) jinde (G:), píše mi Ovládací panel líbesbríf: Je-li počáteční velikost stránkovacího souboru na jednotce C: menší než 1022MB, systém pravděpodobně nebude moci vytvořit soubor s ladicími informacemi v případě výskytu chyby STOP. Chcete přesto pokračovat?

Má mě to znervoznit nebo co? IMHO by bylo swapu na jiném disku, nejlépe fyzickém, lépe...

WinXP SP2 home, 1GB RAM

SWAP urcite na jinem fyzickem disku (ktery je idealne na jinem kanalu radice). Delat jej na logickem disku nema smysl (pokud te netizi misto).
Z hlaseni si nic nedelej, ja jedu uplne bez swapu a zatim jsem se s problemy nesetkal.
Co se tyka velikosti, opravdu potrebujes 1,5 GB swap ? Dival ses do spravce uloh, jakou mas spicku v pouziti pameti ?

Vybrat si fyzický disk pro swap není problém.

Velikost swapu mám "zažitou" na cca 1,5 násobek RAMky, proto :-)
Excel či DOSovské účto ji nepotřebují, ale nějaká opravdu náročná hra (nebo blbě optimalizovaná, kupříkladu Boiling Point) už jo.

Swap mám v jednom kuse ("drží" ji pohromadě defrag. nástroj páně Nortona) na začátku disku. Myslíš, že když bude "o něco" menší, že by mohl být systém (kvůli přístupu do ní) "o něco" rychlejší?

ad "0" swp. Kdysi, když bylo "standardem" 32, max 64MB RAm a já si pořídil 128, taky jsem swap zakázal... a byl jsem rád, že se mi ho na poněkalikáté podařílo v nouzáku opět povolit ::) Jak to řešíš, když nějaká aplikace prostě swap chce (i když nevím, zda a jak je to možné...)?

Za můj tip od fy Cenatek (pro opravdu dostatek RAMky) - umístit malinkou swapku na RAMdisk, mě tady peskovali - mně se přesto toto řešení pro takové vzpurné aplikace líbí.

To pravidlo ze swap ma byt 1,5xRAM je trochu nepresne. Puvodne totiz znamenalo, ze pokud je swap 1,5 x vetsi nez RAM tak by se melo pridat fyzicke RAM.
Nektere programy swap vyzaduji a ja jej vetsinou nastavuji na 512MB. Vice nebyva potreba. I kdyby tak Windows si ji umi dynamicky zvetsit.

Tak jsem nakonec swapku nastavil (min=max) na 0,5 giga a dal na jiný disk. Vypadá to bezproblémově, ale...

...mám pocit, že se dost zvětšila škubavost (paměťově mimořádně náročné) hry Boiling Point, která podle všecho ráda aspoň 2 giga paměti (vliv velmi špatné optimalizace) - hra je přitom 2 roky stará. Samozřejmě na plné detaily. P4/3GHz, giga RAM a AGP/ATI850XT/256MB/256bit + půl giga virtuální paměti nestačí :-/

Přenastavím to na giga a uvidím...

Přikupovat RAMku do tohodle počítače už nebudu, nemá PCI-e a graficky z něho už víc nedostanu. Nakonec, manželce bude (za rok, rok a půl) stačit i tak 8-)