Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjecí baterie - životnost?

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit jednoduchý testík, jak si ověřit, že nabíjecí baterie jsou už na konci životnosti a že je načase je vyhodit? Mám několik sad nabíjecích tužkových AA baterií do foťáku; zpočátku vydržely celodenní focení, pak se jejich doba použitelnosti zkracovala... a teď se mi zdá, že už nevydrží skoro nic. Než je ale vyhodím, chtěla bych se NĚJAK přesvědčit, že už jsou opravdu "na odpis".
PS: Předpokládám, že asi neexistuje způsob, jak těm bateriím vrátit dřívější výdrž?
Omlouvám se za laický dotaz :-[

ja viem že začínam byť otravný, ale poradím jednu vec: reklamovať! u batérií sa uvádza životnosť AŽ 1000 nabití, vo všeobecnosti je nižšia. je na nich (a na obale tiež) uvedená expirácia. V praxi: nikto nebude skúmať koľko krát boli nabité/vybité a vymenia ich (ak nie ste fotgrafka a nerobíte to každý týždeň...). týmto sposobom sa dajú reklamovať aj žiarovky a pod. ak vám nevadí, že vyzeráte v predajni ako blb

je na nich (a na obale tiež) uvedená expirácia.

Obal dávno nemám. Kde je na bateriích uvedená expirace? Na bateriích, které mám před sebou, jsou kromě standardních údajů uvedeny navíc záhadné zkratky 2L13 nebo 3E09 ?? To je ta expirace?
PS: Nejstarší baterie jsou z r.2003, takže reklamovat asi nepůjdou :-/

u batérií sa uvádza životnosť AŽ 1000 nabití, vo všeobecnosti je nižšia.

Ty baterie z r.2003 mohly být dosud nabité tak 600-800x - nevím přesně, statistiku si nevedu ;-)

Musim tě zklamat ! Že tam píšou až 1000x dobít z nich činní právně neprůstřelné.
Neuvádějí na kolik % to lze 1000x dobít a uvádějí AŽ.

Takže vychytralému prodejci stačí donést na údajně nefunkční, reklamovanou baterii hodinky a pokud se rozběhne ručička je to důkaz, že baterie byla dobita.

Zda jsou baterie na konci životnosti poznáš podle toho, ja dlouho ti vydrží pro tebou požadovaný účel.. Při dnešní ceně bych to neřešil.
Co se reklamace týče, máš nárok to probrat doma. Jakmile překročíš práh obchodu, záleží výlučně na prodejci, zda ti reklamaci uzná. (Musí jí přimout ze zákona, ale může ji neuznat.)Není jiná instituce než soud, která o tvém nároku rozhodne. Proto neváhej a podej na prodejce žalobu.Zaplať soudní poplatky, dolož to znaleckými posudky a vem si nějakého dobrého advokáta. V případě, že budeš mít lepší znalecký posudek a lepšího advokáta vyhraješ a náklady se ti vrátí s tím, že budeš mít nárok na nové baterie.;-)