Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjecí baterie - životnost?

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit jednoduchý testík, jak si ověřit, že nabíjecí baterie jsou už na konci životnosti a že je načase je vyhodit? Mám několik sad nabíjecích tužkových AA baterií do foťáku; zpočátku vydržely celodenní focení, pak se jejich doba použitelnosti zkracovala... a teď se mi zdá, že už nevydrží skoro nic. Než je ale vyhodím, chtěla bych se NĚJAK přesvědčit, že už jsou opravdu "na odpis".
PS: Předpokládám, že asi neexistuje způsob, jak těm bateriím vrátit dřívější výdrž?
Omlouvám se za laický dotaz :-[

ja viem že začínam byť otravný, ale poradím jednu vec: reklamovať! u batérií sa uvádza životnosť AŽ 1000 nabití, vo všeobecnosti je nižšia. je na nich (a na obale tiež) uvedená expirácia. V praxi: nikto nebude skúmať koľko krát boli nabité/vybité a vymenia ich (ak nie ste fotgrafka a nerobíte to každý týždeň...). týmto sposobom sa dajú reklamovať aj žiarovky a pod. ak vám nevadí, že vyzeráte v predajni ako blb

Musim tě zklamat ! Že tam píšou až 1000x dobít z nich činní právně neprůstřelné.
Neuvádějí na kolik % to lze 1000x dobít a uvádějí AŽ.

Takže vychytralému prodejci stačí donést na údajně nefunkční, reklamovanou baterii hodinky a pokud se rozběhne ručička je to důkaz, že baterie byla dobita.