Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boot z DVD

Potřebuji přeinstalovat Windows 7 Ultimate.Boot z CD jsem nastavil na první místo v BIOS.Po restartování se mi instalace nerozjede,ale objeví se mi chybová hláška Disk boot failure insert system disk and press enter. Tímto postupem jsem reinstaloval v minulosti WinXP a vše šlo dobře.

Koukni, jestli není v nabídce zařízení, ze kterých se má bootovat kromě CD níže taky DVD- to už jsem na některých deskách viděl. Taky se mi na dvou PC už stalo, že jsem z funkční mechaniky nenabootoval, ať jsem dělal, co jsem dělal. Předpokládám, že jsi nastavení pořadí uložil. Můžeš napsat, jakou MB, DVD a HDD máš?

Pokud nemáš původní disk přemazán, tak, i kdyby instalační DVD nebylo bootovací, tak by se mělo bootovat z disku. Protože se tak neděje, tak buď máš disk odpojen, nebo je, je-li už disk přemazán, vadné něco kolem DVD, tj. vadná mechanika, popř. nečitelné, nebo ne-bootovací DVD.

Skús preventívne - ak hovoríš, že je to originál DVD,
dve veci:

1. vyskúšaj či bootuje v inom PC (odpoveď: Tvoja optika to DVD nečíta)
2. pri nábehu - niekedy treba voľbu bootovania z optiky potvrdiť klepnutím na Enter.
Ak Ti to beží prirýchlo - využi klávesu Pause.