Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení k databázi MySQL

Přeji dobrý den.
Je možné aby připojení k databázi bylo vázáno pouze na php script spuštěný přímo ze serveru, kde MySQL běží?

O co jde. Mám databázi připojenou takto:

global $dbserver,$dbuser,$dbpass,$dbname;

$dbserver="server.cz";
$dbuser="user";
$dbpass="heslo";
$dbname="cz";

$dbspojeni=@mysql_connect($dbserver,$dbuser,$dbpass);
if (!$dbspojeni):
   echo "<center>Spojeni se serverem nelze vytvorit.<br />Informujte prosim  spravce webu.</br />Dekuji.</center>";
   exit;
endif;

Když spouštím skript přímo ze serveru s hostingem, tak je vše OK. Spojení se naváže.
Když ale chci skript spustit od sebe z lokálu se stejnými údaji pro připojení, tak to končí chybou a výpisem z echo a spojení se nenaváže. Hosting je na globe.cz. Konektivita na Internet je funkční.

Co tím myslíš ? A jak tím myslíš ?
PHP skript na straně serveru pracuje s proměnnýma a je jedno zda tyto jsou naplněny serverem nebo údajem z klienta (browseru).
No moment ! Tady se asi pletou jablka s hruškama.
Pokud je databáze nahrána na serveru tak se k ní asi těžko můžeš připojovat požadavkem doma v PC.
Je nutné ji stahnout do PC.

omlouvam se, ze to ozivuji, ale musim reagovat.
pripojit se na vzdaleny mysql server neni problem - tedy script se vykona na localhostu, ale data si nacte z databaze poskytovatele webhostingu. toto reseni ale vyzaduje, aby mysql naslouchala na nejake IP a zpravidla portu 3306
jednoduche overeni: telnet server.cz 3306
takto to bezpochyby myslel puvodni tazatel...
ted je proste jen otazka, zda to poskytovatel webhostingu umoznuje, protoze vetsina ne.

Ano, možné to je, dokonce velmi pravděpodobné...

...tak to končí chybou...

Podle té chyby se dá poznat, v čem je problém, ale ty jsi tajnůstkář.

Hosting je na globe.cz...

Oni nemají technickou podporu? Kterou si platíš (v ceně hostingu).