Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení k databázi MySQL

Přeji dobrý den.
Je možné aby připojení k databázi bylo vázáno pouze na php script spuštěný přímo ze serveru, kde MySQL běží?

O co jde. Mám databázi připojenou takto:

global $dbserver,$dbuser,$dbpass,$dbname;

$dbserver="server.cz";
$dbuser="user";
$dbpass="heslo";
$dbname="cz";

$dbspojeni=@mysql_connect($dbserver,$dbuser,$dbpass);
if (!$dbspojeni):
   echo "<center>Spojeni se serverem nelze vytvorit.<br />Informujte prosim  spravce webu.</br />Dekuji.</center>";
   exit;
endif;

Když spouštím skript přímo ze serveru s hostingem, tak je vše OK. Spojení se naváže.
Když ale chci skript spustit od sebe z lokálu se stejnými údaji pro připojení, tak to končí chybou a výpisem z echo a spojení se nenaváže. Hosting je na globe.cz. Konektivita na Internet je funkční.

Co tím myslíš ? A jak tím myslíš ?
PHP skript na straně serveru pracuje s proměnnýma a je jedno zda tyto jsou naplněny serverem nebo údajem z klienta (browseru).
No moment ! Tady se asi pletou jablka s hruškama.
Pokud je databáze nahrána na serveru tak se k ní asi těžko můžeš připojovat požadavkem doma v PC.
Je nutné ji stahnout do PC.

omlouvam se, ze to ozivuji, ale musim reagovat.
pripojit se na vzdaleny mysql server neni problem - tedy script se vykona na localhostu, ale data si nacte z databaze poskytovatele webhostingu. toto reseni ale vyzaduje, aby mysql naslouchala na nejake IP a zpravidla portu 3306
jednoduche overeni: telnet server.cz 3306
takto to bezpochyby myslel puvodni tazatel...
ted je proste jen otazka, zda to poskytovatel webhostingu umoznuje, protoze vetsina ne.