Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Schizofrenní chování uživatelů této poradny

Mám ten dojem, že kdysi jsem zde položil jeden dotaz týkající se warezu a byl jsem za to kritizován. Buď to, anebo jsem tady takový dotaz viděl. To ale není důležité, jde o to, že warez vlastně nijak neporušuje zákony ČR, pokud mluvíme o samotném stahování a ne jeho šíření. Proč tedy uživatelé této poradny odmítají poradit s daty, které mám na svém PC legálně?

Zákon č. 121/2000 Sb.,
o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon) ve znění zákona č. 153/2010 Sb. (s účinností od 1. července 2010).

§ 30 Volná užití
(3) Nestanoví-li tento zákon dále jinak, užitím podle tohoto zákona je užití počítačového programu či elektronické databáze i pro osobní potřebu fyzické osoby či vlastní vnitřní potřebu právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby včetně zhotovení rozmnoženiny takových děl i pro takovou potřebu;

Lidsky rečeno, už samotné neoprávněné vytvoření kopie (tj. i samotné stažení) softwaru (ale nikoliv např. hudby) je porušením autorského zákona.