Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sata disk nejde rozjet na desce MSI KT6 Delta-LSR

Mám tuto desku v compu už mnoho let,bez problémů,proto nemám důvod jí měnit.Teď k desce
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=2482 1
Píšou že má podporu sata disků.Tato deska má 2 sata konektory.Zde je problém ani jeden z nich nevidí disk Samsung HD 161GJ.Fungují tyto vstupy dobře protože mám v jednom z nich zapojenou sata dvd mechaniku.
Tato mechanika jede v obou slotech ,vyzkoušeno.
Sata v biosu povoleno nainstalovaný VIA raid tool,ten vidí mechaniku ale disk nikoli,program najíždí při botování systému,kde je o5 vidět jen mechanika,zkoušeno i bez připojené mechaniky,taky není disk vidět.
Jak na této desce rozjet sata disk poraďte,jestli máte s tímto zkušenosti.

samsung disk je nutné prepnúť utilitou od výrobcu disku do režimu SATAI ,inak bude na dotyčnej doske nepoužitelný,-VIA KT6OO čipset nevie pracovať v režime SATAII,tento režim je preňho naprosto neznámy pojem,v biose KT6 Delta dosiek sa nenachádza žiadna možnosť na prepínanie týchto režimov,VIA čipsety nepodporujú SATAII,v dobe,keď sa tento čipset vyrábal,SATAII režim ešte neexistoval

Přece ti musí být jasné žesp3 v xp mám jestli si četl celý příspěvek tak si si mohl všimnout zmínku o disku 500gb který je taky v tomto počítači a jestli jsi to přehlédl tak přiložený obrázek mluví za vše.Co vás všechny zajímá pozdější zásahy typu raid ,když to není podstatné.Jedná se přece teď o velikost disku daná je 160 gb viditelná 127gb.:-)

Disková kapacita sa meria v bajtoch. Výrobcovia diskov transformujú tieto Byty do väčších jednotiek ako MB, KB, GB delením 1000 a nie 1024 !!!
Napr. 500 gb x 1000 = 500.000 megabajt x 1000 = 500000000 KB x 1000 = 500000000000 bajtov

500000000000 bytov / 1024 = 488281250 kilobajt / 1024 = 476837,158203125 MB / 1024 = GB 465,6612873077393

Chápeš?

Reagujem na toto:

Disk který už v počítači je s XP má 500 gb a je vidět po přepočtu 465,4 gb.

Preto ten príklad s 500GB HDD...

To že máš 160GB disk a má iba 127GB normálne nie je, ale čo si s ním robil a ako si ho naformátoval - vieš iba Ty sám...

Dobry den, řeším stejný problém se stejnou základní deskou.Mám HDD od Western Digital zkoušel jsem jumprování také nepomohlo.Na stránkách výrobce disku jsem žádnou utilitu na přepnutí do režimu Sata I nenašel.Prosím jaký program jste použil??Díky moc