Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezené nebo žádné připojení

Zdravím,

měl bych prosbu o radu ohledně připojení. Před nedávnem jsem s sebou na lyžák bral notebook, který doteď neměl nejmenší problémy s připojením jak přes wifi tak přes kabel. Po návratu z lyžáku, kde jsem se samozřejmě ,občas i úspěšně, pokoušel připojit na všelijaké wifiny v okolí se počítač ne a ne připojit. Nastavení jsem nijak neměnil, IP i DNS jsou i nadále přiřazovány automaticky...aspoň by podle nastavení měly.
Předem děkuji za jakékoli rady.

První rada zcela zdarma, ani děkovat nemusíš (ostatně, jak to děláš, když děkuješ zadem?): Buď od té dobroty a vyzraď, jak jsi připojen, jaký je tvůj poskytovatel a vůbec tyhle drobnosti, bez nichž my, prostí smrtelníci, nemůžeme poradit (často ani s nimi).

Připojen jsem přes wifi, ta je pak po baráku rozvedena kabelem. Poskytovatelem je Wifcom. Věc se má tak, že internet mi na ostatních počítačích běží bez problému, jen tomuhle se nějak nechce. Už jsem i ten kabel, který prokazatelně funguje zkoušel zapojit do onoho nepřipojitelného notebooku, bohužel bezvýsledně.

Co to přesně udělá? Já jsem nablblou hlášku "omezené připojení" jednou obdržel, když jsem se, navrátivše z kšeftu, připojil svůj notes ke své síti. Pomohlo vypnout wifi HW vypínáčkem na notesu, vypnout NTB, zapnout vypínáček, nabootovat systém. Dodneška mi z toho kroutí bulvama.

někdy není nastavená proměnná v registrech ...

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
"DhcpNodeType"=dword:00000008

...viz výpis "ipconfig -all" -> typ uzlu. a pak se nemusí zdařit získat aktuální ip adresu od dhcp serveru nové sítě.
toto je nejspíš případ, kdy alespoň do restartu pomůže ikona "opravit připojení" - mělo by to dělat to samé co první 4 příkazy po sobě:
uvolní ip adresu, vymaže dns chache, nechá v nové síti znovu zaregistrovat dhcp a dns nastavení, dostane znovu ip adresu.

nebo může mít tazatel z návštěvy cizí sítě notebuk zavirovám červem, který mu poupravil i systémové soubory. pak by se mu hodil winsockfix.