Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HTML - vložit obrázek na pozadí a zmenšit

dobry vecir
mam problem se kterim nemuzu pohnou,a to uz sem projel takovych stranek... moc fakt
chci vlozit obrazek jako pozadi a zmensit,ale kdyz ma dojit na zmenseni tak dojde na ignoraci a obrazek zustava porad v povodnim rozliseni. pritom obrazek pokud nema byt na pozadi tak ho zmensim vpohode
pls help

Změna předmětu, původně: HTML
Titulek dotazu má být výstižný - což jedno slovo HTML opravdu není. (host)

Pokud obrázek vkládáte jako pozadí například nějakého divu přes CSS tak nejde jeho velikosti měnit. Resp. lze, ale až pomocí CSS verze 3 a to pomocí background-size.

EDIT: Ale pokud po nějakém zmenšení obrázku toužíte tak bych to asi řešil přes například PHP či ASP.NET script, který by přebíral přes GET paremetry URL obrázku a finální velikost. Tudíž by jste do CSS zapsal jen

background-image: url('zmensiImg.aspx?source=images/bg.png&width=220&height=320');

Dobře :)

Jasný, pokud uděláš klasicky přes CSS background či přímo v HTML přes body background atribut tak je to to samé. Obrázek se plácne v takové velikosti jako je a hotovo. Případně se posune podle background-position.

Jak jsem psal jde to přes "experimentální" CSS 3 vlastnost na což bych určitě moc nespoléhal a nebo použil resp. napsal nějaký ten script, který by to zmenšoval (ideálně i cachoval při větších webech).