Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc se sestavenim PC

Zdravim,
Potřebuju pomoc se sestavenim PC do 30 000 Kč. Rád bych rozběhal grafické programy typu photoshop, illustrator a programy na střih a úpravu videa, tak i novější hry. Mám takovou představu: Procesor Intel Core i7-2600 - 3.40GHz, grafika RADEON HD 5850, HDD WD 2T WD20EURS, alespon 8GB RAM (s možností rozšířit na 16GB), zvukovku absolutně netušim jakou, ale nic extra to bejt nemusí, mam jen 2.1 repro a stačí mi to, samozřejmě nějakou optickou mechaniku. Problém je základní deska, kam bych to vše narval a fungovalo by to a taky jakej zdroj. Jo a + windows 7.
Tak co? Vejdu se do rozpočtu?
Snad někdo poradí :)

Návrh Intel + OS + sestavení/otestování + monitor / 33 075,-/
(deska má SATA 6 Gb/s konektory 4 tak by neměl být problém)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_12H30 10M7O010ZU2010Y2S0112YD01008Q0111VK010TUD010RM1011 16S0113K9010T750100BN010OR501

i5 - 2500 má v základu o 10% menší výkon než 2600 ale je o 2000,- levnější.
http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/godzzila/test_ sandy/celkvykon.jpg

Monitor TN displejem se asi pro tvoje účely nehodí!(podání barev, 22" jitrnici/rozlišení ?)
Na co bednu ze zdrojem ? (navržená je dostatečná)
Disk si vyměnit můžeš, ale jako systámový bych tam raději měl osobně jednoplotnový 500 GB.
(jinak teď tam máš tři)

OK, v monitorech se nevyznám, ale určitě chci FULL-HD rozlišení a alesoň 21,5" ale lepší by bylo 22". Skříň jsem změnil protože byla široká 20cm a já mám místo na skříň přesně 20, takže abych ho tam napasoval, potřebuju 18cm, nebo max 19cm a že je se zdrojem sem si nevšiml :D. No a tím diskem jsem si nebyl vůbec jistej, takže tak. Nechám ten 500GB.

no, vzhledem k tomu, že mam jen notebook Fujitsu-Siemens AMILO LI2727, tak pro mě bude zlepšení každej monitor. Samozřejmě že PVA je o něčem jinym na grafickývěci. Ale zas nejsem žádnej profík, neživím se tim a navíc nemám tolik peněz a ty PVA jsou dost drahý. U 22" už se dá uvažovat o širokoúhlém. U menších vim, že je to nic moc. Cenově bych chtěl ten monitor do 5 000,-

Pokud chceš monitor na práci ven ten co je v návrhu, ale pokud na hry tak zajdi do kvelbu, kup ten co se ti bude líbit protože TN jsou prakticky stejně a na dvě věci .........
(až na to budeš celý den koukat tak si aspoň vynadáš sám sobě)
Ohledně bedny, jestli stavíš PC podle místa v ponku, tak hlavně nezapomeň že ty komponenty nějak topěj, musí se chladit a také do skříně naskládat, narvané ve stole asi nebude pro takovou to sestavu to nejlepší.

Jo, s tim chlazenim měl brácha dřív problém. Musel si koupit lepší větrák. Ale u mě by to už snad neměl být problém. Ten ponk byl uzavřenej, ale pak jsme celý boční stěny odřezaly :D takže chlazení se nebojim. Ale ty rozměry nezměnim, to by mi spadnul stůl.
S monitorem souhlasim, uvidim jak na tom budu finančně :/