Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# - Použití vlastní knihovny

Učím se C# a potrebuju poradit. Podle návodu jsem udelal jednu knihovnu .dll ale nevím jak ji použít nejakém v programu. v knížce ze které se učím je tam popsaný způsob přes příkazový řádek ale ja používám Microsoft Visual Studio a fakt nevím jak to udělat. Poradte pls

Vo Visual Studiu je to úplne jednoduché - v Solution Exploreri klikneš pravým na projekt, v ktorom chceš použiť tú knižnicu. Z kontextového menu zvoliš pridať referenciu (Add Reference). Otvorí sa okno, kde je viacero záložiek - zvolíš Browse a vyberieš tú svoju manažovanú DLL knižnicu.

Väčšinou sa to ale robí tak, že máš oba projekty v jednom solution-e a keď pridávaš referenciu, tak vyberáš zo záložky Projects. Výhodou je, že knižnice sa použijú podľa toho, v akom móde kompiluješ buď Debug alebo Release a v prípade, že sa v referencovanom projekte niečo zmení, knižnice sa automaticky prekompilujú a použijú sa aktuálne.