Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pípající PC :D

Dobrý večer jsem tu zase s otázkou.

Dnes se ke mně dostalo PC.
Když ho zapnu tak se ozve dlouhé pínutí a pc nenaběhne zhruba za 15 vteřin znova dlouhé pípnutí.

Nevíte co to může být.

PS:Vše ohledně desky a dalších věcí nudu vědět zítra až se do něj kouknu jen se předběžně ptám

Pipanie (akekolvek) znamena ze je nieco hodne blbo tak ze nemoze nabehnut ani grafika (keby mohla nabehnut tak by nabehol obraz a error by vypisal). Typicke priciny su problem s RAM alebo s BIOSom samotnym (naflashovany blby BIOS) alebo s nejakym HW (vadna doska alebo nejake (pretaktovavacie) jumpery blbo alebo je to pretaktovane a treba urobit clear CMOS alebo vadna nejaka PCI(e) karta apod).
Nic viac sa z (akehokolvek) pipania vycitat neda. Jedina vynimka je dlhy-kratky-kratky rychlo za sebou znamena problem s grafikou.

V tvojom pripade to vypada skor na poskodeny BIOS (chce to robit crisis flash z diskety alebo CD apod) ale to je len tipovanie, problem moze byt cokolvek.

Takže už přesně vím že je to chyba RAM.
Ten dotyčný koho to je pc řekl že přidávál ramku a dal ji obráceně do slotu a to ještě ne pořádně(samozřejmně to ani nejde zandat to pořádně)
udajně na chvilku zapnul ramka se hodně zahřála tak rychle vypnul a dal ramku tak jak měl.
Ale už pc nepustil už jen pípání.
Jsou tam jen dva sloty a zkoušel jsem všelijak kombinovat přehazovat ramky a nic stále pípá.
Takže to vypadá že sloty jsou odpálený oba dva.
Dá se to nějak zjistit??
Případně jak opravit?
Díky