Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezdrátové přípojení- g funguje -b nikoliv

Můj nadřízený má starší notebook s 802.11/b kde wifi fungovala jak u mně tak u něj. Teď je u známých a nejde mu to. Poradil jsem mu ať se podívá na nastavení wifi aby tam byl 802.11/b, g (mixed) ale přesto to nejde. Do wifi se přípojí - ukáže se přípojeno, rychlost, síla signálu. Ale na internet se nedostane. A když se díval na aktivitu připojení - odesláno-17 přijato-0.
Přitom počítač který jsem jim dělal se tam připojil bez problému. Uvažoval jsem i blokování pomocí mac adres ale to asi nebude ono.

Priamo v zadani je:
Do wifi se přípojí - ukáže se přípojeno, rychlost, síla signálu...

Takze, wifi linka je ok, nejde len pridelenie IP, co je trocha ina vec.
Stav odeslano 17, hovori o tom, ze NB sa pokusa, ale AP neodpoveda (prijato 0).
DHCP rezervacie si prezrel?

to je velmi dobrý postřeh. DHCP rezervace - jestli je to povolení přístupu jen zařizení s povolenou mac adresou, tak to tam nebude - je to nějaký penzion kde se může připojit každý kdo zná heslo. Jestli jsem tu DHCP rezervaci pochopil špatně velmi rád se nechám poučit

dhcp nemá nic společného s filtrováním mac, ani s přístupem na heslo. jde o nastavení tcp/ip - cizí uživatelé si to těžko budou nastavovat ručně.
ten dotaz na verzi servicepacku xp byl důležitý - pro sp2 je nutno mít hotfix. pokud nevíš verzi xp, nemá smysl to dál řešit.
pokud je tam možnost přihlášení pro ubytované, měla by recepce vědět zda jde o wpa key, nebo heslo k přihlašovací stránce.

edit:

zmačknou připojit a zadají heslo

to bude wpa. přesněji - existuje i wpa2, je možné že ten systém nemá sp3, ale to bys musel rozumně odpovídat.
příště neinstaluj šéfovi notebook.