Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malinky livecd s ftp serverem

zdravim, potreboval bych pretahnout jeden soubor, kterej mam na takovy stary sunce. nemam tam system, tak me napadlo, ze bych tam hodil nakou livecd distribuci s ftp serverem, ale nevim jakou. nevite vo naky takovy malinky distribuci? dulezita je velikost, protoze mam k dispozici jen 64kbit lajnu. dik

tak v tom bbc-lnx je mc :)) doted to bootovalo a bombardovalo me to hlaskama, ze to nemuze cist z cdrom (asi spatny cdcko + 4x mechanika :) ) problem je ted s mountem. vytvoril jsem si v /mnt/rw adresar x a ted furt pisu:

mount -r reiserfs /dev/hda2 /mnt/rw/x

a vono to na me rve ze prej:

mount: /dev/hda2 already mounted or /mnt/rw/x busy

na tcyh 128 spustis aj nejakeho okenneho manazera (ved to nemusi byt zrovna kde) a vacsina distier ma klikaci ftp server...ak chces silou mocou cmd tak klasicky scp tambude urcite a ftp tiez.
samozrejme hovorim o variante kde na pc bude klient a inde bude server.
inak jednoduchsie je podla mna vytiahnut odtial hdd a skopirovat to tak. ak sa da ovsem

s.... na to, ja si to stahnu znova, slo jen o to abych to nemusel pres tu pomalou lajnu stahovat, ale vidim, ze by to bylo daleko vic problematicky nez to stahnout, takze to radsi stahnu. kdybyste nekdo stejne na naky takovy malinky livedistro narazil, dejte pls vedet, dik