Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus

Ani nevím proč, ale když zapnu operu nebo jakýkoliv prohlížeč, tak se mi nejde připojit a pořád mi to háže hlášky, že v PC mám virus a nabízí mi to koupi nějakého fake antiviru, takže jsem asi chytil virus. Vždy když se nějak projeví tak se spustí proces yyn.exe, nevíte jak tohle odstranit? protože ani nod ani spuerantispyware mi nic nic nenašly. Díky

tento primitivní spyware zabiješ v paměti každým správcem úloh - pokud se ti ho podaří spustit.
a hlavně zrušíš jeho automatický start z registrů - ideálně v nouzovém režimu - a doporučuju se přihlásit jako jiný uživatel, než ta lama co jí patří "Milan/AppData/Local".
z disku ho ani nemá cenu mazat, stejně budeš za chvíli zavirovaný znovu.

Pardon že s tím tady otravuju, prostě sem laik.... teď už nic nevyskakuje, pouze to dělá to, že nejdou spustit žádné exe. soubory. Prostě když chci otevřít správce úloh, napíše mi to aplikace nebyla nalezena, když chci spustit operu, napíše mi to, v jakém programu chci otevřít soubor opera.exe, atd... zkrátka se to chová, jako kdyby to nemohlo rozpoznat .exe soubory

jako kdyby to nemohlo rozpoznat .exe soubory

hehe.
zkopíruj si správce_souborů.exe na správce_souborů.com. no a pak to zabij v paměti, zruš z registrů ...
jestli je zapsán ve větvi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run tak ho uvidíš jen pod svým účtem.

v nouzovém režimu a pod jiným uživatelem by se ten vir/spyware nemusel spustit - pokud sis ovšem nevypnul uac a nenechal jsi chytře virům přístup k systémovým adresářům a do "all users".
pod jiným uživatelem ho pro změnu odstraníš z Users\Milan\AppData\Local - pokud nemá ještě jinde schovaný obnovovací "autorun".