Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dochadzkovy system (idealne linux)

Zhanam pre klienta dochadzkovy system (hw+sw), jednoduchy, do 10-20 zamestnancov, staci sledovat ich pohyb vo dverach, cize nic zlozite, idealne pre linux, ak bude pre win tak co uz, vsetko ostatne co by system vedel je nepovinne.
Viete nieco odporucit?

Ok, ale to vyzera, ze je len sw modul, ja potrebujem komplexne riesenie s hw (karty, klucenky), prepojenie na dverny zamok a pod. A to tam akosi na tej stranke nevidim.
A linux nie je az taka 100% podmienka, zakaznik ma aj win server, ;linuxova verzia bola len moje osobne zbozne prianie, pretoze na server rieseniach mam proste radsej linux;o).

Tak jsem pozjistoval nejake informace.

Licenci windows budes potrebovat urcite, nenapada me, jakym zpusobem nainstalovat a bezet pod wine program, ktery se instaluje jako sluzba a bezi na pozadi.

Nicmene pri pouziti LAN/Serical prevodniku neni treba mit windows na fyzickem serveru. Pro celou instalaci by ti stacil jeden linuxovy server s nainstalovanym VMWare server, pripadne ESX server a oba tyto v nem mit virtualni (to bych asi preferoval).