Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 10.10 - problém s wifi

Ahoj,

nainstalovala jsem si do netbooku Ubuntu 10.10 (začínám a takže pomalu na mě ;)). Mám problém s připojením na internet přes wifi. Přes kabel normálně funguje. Nejprve se nechtěl chytit vůbec (síť našel, ale potom se asi tak 5x zeptal na heslo a odpojil se), po nainstalování nějakých updatů a driverů se už připojí (signál kolem 80 - 100%), ale když otevřu prohlížeč, tak se akorát načítá a nic nedělá. Nemá někdo nějaký nápad, čím by to mohlo být?

Dííííky :)

Ak to ukazuje presne toto, tak by mal byt problem jasny. Chyba sa skryva tu:
--> Access Point: Not Associate
Kde je ten 100% signal tak to teda neviem...
Zrejme vtedy ked pisal ten prikaz, tak zrovna padla linka.
Skus to este raz, ked bude signal ako hovoris na 100% ...

Inak je celkom mozne, ze sa ti to neustale odpaja a pripaja.

Signal Level nadobudne spravnu hodnotu az vtedy, ked bude nahodena linka, co znamena, ze sa to musi najprv pripojit.
Podmienkou uspechu je mat spravne nastavene parametre wifi siete vcitane hesla (ak sa pouziva sifrovanie) a dost kvalitny signal.
Ak mas problemy so signalom, tak len na otestovanie kde moze byt problem, vypni sifrovanie, nastav pevnu IP (nepouzivaj DHCP). Pri takomto nastaveni je to menej citlive na malo kvalitny signal.