Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová základní deska

Dnes jsem v jednom starším PC vyměnil zákl.desku ato tuto MSI P4MAM-L (MS-6787).Původní tam byla ASUS P4S533-MX.
Všechno správně zapojené tedy doufám
Při spuštění naběhne neormálně hlavní str. kde mohu vlezt do biosu.
Pak se ukáže že win nebil spuštěn správně jak chi pustit win(nouzový režim a další....)
6ádná možnost ale nefunguje a win se nespustí.
Tak jsem chtěk zkusit win přeinstalovat a po chvilce načítání ovládačů a podobných mi to hodí modrou smrt a toto irql_not_less_or_equal

Plus jsou tam technické informace:
STOP: 0x0000000A (0x0000019,0x00000002,Ox00000000,0x8080A5AA)

Nemohl by jste mi někdo říct kde je chyba prosím?
Děkuji za každou odpověď

Windows výměnu základní desky většinou příliš dobře nerozdejchá. Všimni si toho slovíčka "základní" (deska). Tedy deska tvoří počítač, ostatní jsou jen periferie. Takže ty máš prakticky jinej počítač a chceš, aby na tom fungovaly windows, který byly nainstalovány na míru předchozí desce.

A jaký to jsou Windows?

Ako Ti naznačil "prasák",
nemôžeš na novej matičnej doske - kde je okrem iného aj chip BIOSu - aplikovať "staré kúsky".

Z toho vyplýva,
že by bolo dobré zresetovať CMOS,
a začať POST-om - a nastavením BIOSu.

A upriamiť sa - v tom BIOSe (okrem HDD) aj na optiku - z ktorej zrejme znovuinštaluješ systém.
(Pri predpoklade, že na drivoch máš správne osadené jumpre.)

V linku, ktorý Ti poskytol M-pol (24.02.2011, 18:06) sa uvádza:

"K... příčinám této chyby patří nekompatibilní ovladač zařízení, obecné potíže s hardwarem a nekompatibilní software".

.

Skús si najprv - všetko, čo tu bolo povedané/napísané - znovu prečítať.
A začať všetko odznovu - s Tvojim PC.

Ale vždyť to vše jsem udělal.

Clear CMOS

Jen nevím jak přesně nastavit ten bios ale myslím že je potřeba ho asi nechat tak jak je po otm clearu ne?
Jen změnit postup bootovaní.
Toto vše jsem udělal ale je to uplně stejný problém takže nevím.
Ale jestli něco dělám špatně tak mi to prosím rozepiště.Díky

Jsem rád že se mi snažíte pomoct a díky Vám za to všem.

Takže pípnutí se ozve jen jedno krátke což znamená že je vše ok(testy proběhly v pořádku)
Beep_k%C3%B3d

Jinak cd je v pořádku teď jsem ho nainstaloval na jiné pc v pohodě.
Jen u tohodle pc kde jsem měnil tu desku tak vždy když skočí tato obrazovka:

nacitaniraid.png

Tak mi za chvilí skočí modrá smrt a to co už jsem psal

mozna by nebylo od veci vypsat uplnou hardwarovou konfiguraci a jinak live CD linuxu a pustit, zajimalo by me, zda-li nabehne. Moznosti jsou vicemene dve HW zavada tve desky (nenabehnuti linuxu by ji potvrdilo) nebo nekompatibilita neceho? s Windows (nejak spatne nastaveny BIOS? - to co jsem ti psal, uz jsi vyzkousel?)

jeste jestli deska umi bootovat z flashky, tak zkusit nabootovat nejakou live distribuci z flash a pokud to aspon najede do prvni obrazovky pred spustenim linuxu, tak tam linuxy mivaji volbu memtest, coz je stejnojmenny program na otestovani pameti.
Tou flashkou by se vyloucila spatna CD mechanika, pak uz je to skutecne jen ta deska.

Sám snad vidíš, že prostě s touto starou deskou zbytek nechce komunikovat.
Nevím co ta deska stála a navíc co si od toho "spojíznění" slibuješ.
Celé to je zastaralé a mimo využití jako psací stroj s internet nepoužitelné.
Za nějakých 6000,- 7000,- (bez OS) máš sestavu novou a daleko výkonnější.