Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "psaní" slov pozpátku :-/

Dcera (pár týdnů před maturitou na OE) dostala ve škole úkol, který debilitou přímo překypuje.
Mají psát text dle předlohy, ale aby každé slovo bylo napsáno pozpátku - aby se prý procvičili v psaní... 3-[

Asi tak:

Bod 45.1) - Prodej výrobků a služeb.

Po úpravě:

doB )1.54 - jedorP ůkborýv a .bežuls

Prostě slovo za slovem (zde "slovo" = hromada znaků bez mezery) pozpátku. Dá se v něčem "rozumném" takto popřehazovat? Word, Software602, popř. OO? Už to bude skoro mít - ale jde mi o možnost takové bláznivé úpravy...

Bohužel, blbost a nebetyčná stupidita se na školách pořád drží jako veš starého kožichu ]:(

Teda L-Core, kdyby mé dítě dostalo takový deb*lní úkol, tak se osobně vypravím do školy a od plic jim povím, co si myslím o praktické využitelnosti takového cvičení. Obvykle se chovám celkem mírně, klidně a slušně, ale v tomto případě bych tedy mírná a klidná nebyla. Copak studenti už umějí úplně všechno, co je kantoři mohli naučit, že nemají co dělat a že si na ně vymýšlejí takové kraviny? ]:(]:) Toto by stálo i za fejeton - doporučuju to zveřejnit v místních novinách jako perličku, fakt. Tohle je buzerace, nic jiného :-?

Sice bych to mohl udělat a jako premiantku ročníku ]:) (lépe by tam pasoval nějaký smajl "pýchy" ;-) ) bych ji ji asi nepoškodil, ale vím, že by byla proti takové intervenci (i když teď už vlastně ex post).

Holt i pedagožky mají někdy své dny... (údajně se jednalo o nějaký třídní trest či co... Uvažuju, že jí na její mail pastnu ten anarchistův link a navíc ještě tohle: www. albinoblacksheep.com/flash/you.html :-D Ve škole mají určitě nezaplátovaný explorer, tak ať si užije ]:):beer:

Na odkaz doporučuju neklikat! ;-)
Nevím sice, co je ten odkaz zač, ale raději jsem ho znefunkčnil. :) (anarchist) (L-Core)

Az na to ze tohle cviceni je perfektne pripravi na to, kdyz maji rychle napsat nezname nebo neobvykle slovo. Bezna slova se nauci psat pomalu nazpamet a pak najednou narazi na nejake jine a konec. Vim to moc dobre z vlastni zkusenosti a i diky takovyhle "debilnim" ukolum mam ted statnici.

Cely se to oficialne jmenuje Statni zkouska z kancelarskeho psani strojem. Ted uz se to mozna jmenuje jinak.
A prece jenom je jednodussi sehnat si ceskej text a psat ho pozpatku nez shanet text v cizim jazyce. Vychazi i specialni casopis kde jsou podobne ulohy hezky pohromade - nejen co se tyce psani na stroji, ale i hospodarske korespondence jako takove.