Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je možné dočasně vymazat S.M.A.R.T hodnoty?

Koupil jsem si na aukru hdd wd5000aaks a zkontroloval prográmkem Acronis drive monitor. Vše bylo absolutně v pořádku. Životnost 100%, smart hodnoty Ok. Zkusil jsem instalovat win 7, musel jsem konfigurovat sata jako ahci protože při ide to disk vůbec nenašlo. Trvalo to přes hodinu což je moc dlouho. Znovu jsem zkusil Acronis drive monitor a najednou životnost 96% - dva chybné sektory, a smart 2 hodnoty s vykřičníkem a rallocated sector account označen jako critical. Disk mě určitě nikde neupadl a jednal jsem s ním jemně. Slyšel jsem o "mrazákových" metodách jak prodloužit životnost disku, ale to smart je dlouhodobá záležitost jak je možné že na začátku vše v pořádku a potom ne?

Spíš jde o to jak to zabalil a jestli s tím bouchali moc při přepravě.Je možný že se disk poškodil tímto.
Na smart moc nedám.
Co hlásí utilita od výrobce ? najdeš na wdc.com
A jak dlouho tam trvá long test ? Měl by trvat do dvou hodin.