Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zmenšit velikost fotografie?

Poradte my prosím někdo jak zmenšit velikost fotografie jestli je na to nějaký program aby to dokázal i laik.Chci vložit 2 fotky na veteránfórum a maximální velikost je 100 mb.Děkuji za info
Změna předmětu, původně: Fotky (karel)

A ja len doplním MM, že ak máš Irfan nainštalovaný aj s pluginmi, tak si v uvedenom okne zadáš priamo veľkosť 100 kB a nemusíš sa zdržovať nastavovaním percenta kompresie.

Pán kolega,
iba som rozšíril Tvoju informáciu o GIMP a XnView.

A to,
že je ktosi alergický na informácie - nemusí byť chyba tých informácií.

.

A to Ti nebudem pripomínať,
ako nenávideli v minulom režime - akékoľvek informácie.
Priam viscerálne.

Väčšinou sa to robí vo Photoshope,
ale
ide to aj v IrfanView + plugins.

1. Zmenšíš obrázok - cez (menu) Image > Image size,
optimálne je 700 - 1 000 pixels, šírka,
pri zaháčknutí: Constrain Proportion/Zachovanie proporcií.

2. (Menu) File > Save for web,
a tu si vyberieš vo Photsh. sú aj 1 + 3 možnosti (originál + výstupy),
v Irfane 1 + 1 možnosť - kde si zvolíš: JPG alebo PNG.
Vo Photoshope - ešte aj možnou ďalšou úpravou miery kvality - môžeš veľkosť výsledného obrázku ovplyvňovať.

Mimoriadne dobrý nástroj, schopný radikálne zmenšiť - a pritom zachovať kvalitu,
pre web vyhovujúcu.