Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pentium 4 cache 512kb - 1mb

Dobrý den.

Je to hodně velky rozdíl mít Pentium 4 3.0GHZ FSB 800mhz a L2 cache 512kb nebo 1mb?Dle mě asi jo a v čem se to projeví?

Děkuji.

No takže deska nejela zhruba tak 3-4 roky myslíte že už jsou teda ty kondíky vyschlí?Leda že bych koupil novy a nechal je tam napájet ale to by nebyl problém mám tu možnost si to nechat napájet zadarmo.

... a NEzavisi to od toho ci to jelo alebo nejelo.
Keby to 4roky jelo tak budu kondiky znicene teplom (vtedy vysychaju - ked to JEDE), ked to 4roky nejelo tak mozu byt znicene starnutim bez napatia ale to sa zvykne napravit po chvili s pripojenym napajanim. Takze je trochu lepsie ked to NEjelo. Ale je to nahodny jav takze bud skusit kontaktovat nejakeho toho jasnovidca, alebo skusit v tom nejaky CPU (si pozicat). Alebo vyhodit.

Já jsem se dival na net na P4 3.0 GHZ fsb 800mhz Northwood asi teda.:-)Kolem 300-400.

RAMek mám tolik DDR400 které sou funkční a grafáren mám taky vela. :-D Ale tak bude to pořád lepší než Athlon XP 2500+ 1.84 FSB 333mhz.

No to vím že ty GHZ jsou jedno ale tak jedenkrát tolik FSB taky nic neznamená jo?

To sa prejavi len pri extremnom pouzivani zbernic a velkeho mnozstva RAM (a aj to len ked su RAM v dualchannel mode, ak to ten SIS chipset vobec podporuje). V niecom bude lepsi ten P4 a v niecom ten Athlon. Zhruba sa to vyrovna preto tipujem ze to bude zhruba stejne. Na hry bol tusim lepsi Athlon a na kodovanie videa bol tusim lepsi P4.

Takže to nemá ani smysl kupovat ten P4.To tu desku asi nevyužiju no.

No ja neviem co od toho cakas. rychlejsie hry? To zavisi hlavne od grafiky tak tie peniaze radsej investuj do lepsej grafiky, ale vseobecne na AGP dnes uz stavat nema vyznam (vsetko je slabe, nove hry na tom ciastocne ani nejdu). Ja neviem ze co vlastne potrebujes, potrebujes druhy PC ako server? Ako domaci fileserver to uplne staci. Alebo naco ti ten PC bude?
Mozno ten 3GHz P4 bude aj trochu rychlejsi (AMD preto malo to oznacenie 2500 aby sa to dalo porovnat s intelom takze teoreticky to vykonovo moze byt ako 2500 versus 3000) ale to oznacovanie nebolo nijak presne ptz vykon zavisi od aplikacii. Ja co pisem to len lovim z pamati uz neviem presne porovnat ze jaky to malo vykon, bavime sa tu o historii starej aspon 5rokov. Ale necakaj ziadne drasticke rozdiely, rozdiely tam budu max. v desiatkach %. Ked chces vykonny PC tak si kup nieco nove s PCIe a DDR3, cokolvek nove (kludne aj najlacnejsie co existuje) bude mat niekolkokrat vyssi vykon jak tie stariny. A moze to vyjst financne aj nastejno.

Kamarád měl Athlona 2400+ a grafiku GF 6600, test proti mému Prescottu 3GHz a 7600GT ukázal, že to vyjde prakticky na stejno.
V úlohách jako archivace a video editory měl navrch můj Prescott, ale šlo o vteřinové rozdíly za minutu. Ve hrách měl navrch také Intel (typicky 50 vs 55 FPS), ale tady to nahnala spíš grafika, stačilo vyměnit si 6600 a 7600 a výsledek byl 51 vs 48 pro Athlona.

edit: Aktuálně používám ubuntu 10.04 LTS, otevřeno mám 11 programů, v Opeře 24 tabů, přehrávám si k tomu DVD. Procesor se pohybuje mezi 30-50%, RAM přesně 25%- 511MB. Ten Athlon bude hodně podobný.

souhlas, s tim jeho Athlonem to bude vykonove podobny samozrejme bude zalezet presne jakej procesor by tam chtel strcit, ale obecne bych nejakyho Northwooda okolo 3GHz tipnul tak max 10% navrch, zvlast na ty desce urcite ne vic, takze kvuli vyssimu vykonu to nema smysl.

Takže nyní mám tuto sestavu: ASUS P4S800D - SIS 655FX,Intel™Pentium 4 Presscot 3.00GHZ/1mb/800,WinFast GeForce 6600TD 128mb,HDD Western Digital CAVIAR 320GB,RAM 3×512mb+1×1GBChladič na CPU mám ZALMAN a teplota v zátěží nejde výše než 54°C.A to se ventilátor toči na 85%. :-)

A mužu vám říct že zvládá bezproblému 1080p HD video na YouTube. A jsem spokojen opravdu. :-)

Ja mam
P4 prescott 3.00 ghz 1mb/800 socket 478
4 gb ddr1 na 400 Mhz
ati radeon 3850 hd AGP 512 MB
desku: d865glc

A slapou mi na tom i novejsi hry tyhle doby. napriklad sem rozebehl Dirt3 :)

Jinak chci jen tak sehnat. P4 3.80 na 478 a asus p4p800 deluxe :D a narvu tam tu grafiku a ramky co mam.