Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Postup při reklamaci PC

Mám zakopenou sestavu od jedné nejmenované OV firmy.
Deska patrně brzo odejde (no jo kvalita MSI)vydává různé syčivé zvuky a podobně a to v čím dál větší míře. A mě by zajímalo jestli jím tam můžu donést celou sestavu ale bez HDD.. Nepotřebuju aby na něho instalovali nějaké test utility a vrtali se v datech. Vadí obecně firmám pokud se donese na reklamaci PC sestava s vymontovaným HDD?
Mohl bych tam donýst jenom tu desku, jenže to bych to musel složitě vymontovávat, a na montáž a demontáž CPU si troufat nebudu, tak jím to donesu celé. Teda nechcu jím to donést celé ale bez HDD..
Jako bonus jím tam ale nechám DVD páličku, která v zakoupené sestavě obsažena nebyla.

Je tu hodně lidí co dělá technika PC, tak by se k tomu mohli vyjádřit.
OT příspěvky bych prosil omezovat.

Bylo to kupované jako jednotlivé komponenty s tím, že to složili oni s poplatkem za montáž nového PC, plomba tam není. Dle dotazu při koupi říkali, že prý jím nevadí, když tam něco přidám a tak. Tudíž otevření PC není důvod pro ztrátu záruky, pry.

Na takéto prípady a podobné som vyhlásil, že ak mi niekto dá plombu na skrinku, tak počítač odmietnem kúpiť. Okrem toho neznášam, ak sa v počítači nemôžem vŕtať. Okrem toho na všetky komponenty je vlastne už rovnaká záruka 2 roky a na niektoré prípadne viac, takže nemá zmysel plombovať. Plomba vzadu je na záručný servis u zákazníka a práve preto by si si ich mohol zavolať domov a malo by to byť zadarmo.

Ještě dotaz: Pokud tu desku vymění za jinou, ale za stený typ pojedou na ní staré Windows, nebo bude třeba reinstal? Vím, že XP nesnesou změnu desky, ale když to je ten stejný typ...
Navíc licence je vázáná pokud se nepletu na základní desku, a tak nevím jestli třeba ta deska nemá nějaké identifikační číslo, a Windows tak nepozná že jedou na jiné desce..

jiná ale stejný typ je poněkuds matoucí. buď bude stejná-/výrobce, model/ což asi nebude, nebo podobná /např. stejný čipset ale jiný výrobce/ nebo úplně jiná. U úplné jiné nemusí ty windows nabootovat vůbec...A u všech výměn si widnows započítají změnu hardwaru a pokud to bude třetí změna hw v pořadí budou chtít reaktivovat.

V tvojem případě bych si tipl, že dostaneš asus se sis čipsetem,ale budeš z toho zas mít SVŮJ reklamační orgasmus, takže dostaneš peníze a necháš se s cpu vyfotit protože se moc desek na tvůj cpu nedělá.

jiná ale stejný typ jsem myslel to, že to bude ten sám typ MSI 848P ale prostě to bude jiný kus.. Tudíž výrobní číslo bude jiné. takže winy to můžou poznat.
Ad výměna za asus:
je přece jejich povinnost to vyměnit za desku která bude značkou, typem a jakostí shodná s původní reklamovanou věcí.
A Asus desku bych nechtěl.

Tohle začni řešit, až co ti řeknou při reklamaci.
Pokud máš legální XP, tak opět není co řešit.
Pokud prodejce už nemůže mít k dispozici stejný HW, nabídne ti
odpovídající a nikdy ne horší, pokud to není nějaká garage firma.
BTW, desky ASUS jsou jedny z nejlepších, určitě patří do TOP 4.

Syn před časem přehodil HDD s nainstalovanými WindowsXP Pro z PC s Celeronem 400 intel 440 BX (?) chipsetem a grafikou nVidia TNT2do darovaného serveru s dvouprocesorovou deskou intel, dvěma PIII, 3 SCSI disky, páskovou SCSI jednotkou, integrovanou GK ATI a televizní kartou ATI TV Wonder. Windows napsaly: našel jsem nové zařízení a instaluji ovladače a běhaly naprosto v pohodě.
Včera jsem z PC Athlon XP1700+ , MB VT600 1394 ( VIA chipset), GK ATI 9600 vyndal HDD s nainstalovanými Windows XP Pro a Kubuntu 6.06 a dal do DFI Infinity chipset nForce4 ( tedy nVidia) s Athlonem 64 3000 Venice a GK nVidia 6600 a oba operační systémy naběhly naprosto bez problému .

No nevím jaký mají identifikační systém. Zkusil bych si udělat vlasní audit třeba programem WinAudit, muselo by se to udělat na obě desky a porovnat. Mně audit programem OptimAccess (www.optimaccess.cz) vyhodil: základní deska PLATINIX-8 Sériové číslo: Výrobce: Legend QDI : V1.XX . A grafická karta Intel(R) 82845G Graphics Controller DAC: Internal Chip: Intel(R) 82845G/GL Chip. Je tu ještě řešení dát tam jiný HDD pokud je.