Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj a dva HD odešli do věčných lovišť

Známý mi přinesl PC, že nic nejde a při spuštění něco v Pc "zasmrdělo", jestli bych se na to nemrkl, že už to je dávno po záruce a na servis, že nemá titntily. Zjistil jsem, že odešel zdroj a dva HD. Jeden HD, který byl na kšandě jako slave má zkra v napájení ve větvi 12 V. Po výměně zdroje a vložení nového HD je zatím vše OK. Setkal jste se někdo již se zkratem napájení HD? Právě ten zkrat zlikvidoval HD na Master a také zdroj.

bylo to jinak. ten zdroj se pokazil zvedl napětí na 12v větvi a odpráskl dva disky /někdy deska nebo cdromka nebo kombinace všeho / vsadil bych se že má modrej štítek /můžu napsat název až budu v práci/ a výkon 200 nebo 250w - tyhle zdroje včil padají mě do ruky tak 3x do týdne /většinou ale nic neodprásknou/.

důkazem pro moje tvrzení sou ty dva odprásklé disky -kdyby jeden disk měl zkrat tak shoří dejme tomu on a zdroj ale neshořel by ten druhej disk.to by ten zkrat musel nějak teplem -což je sice teoreticky možné...- zmizet a hned vzápětí se udělat na druhém hdd/nebo ten zdroj by musel být v tu chvíli na tom tak jak tvrdím od začátku -zvedl napětí na 12vvětvi/