Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením internetu

mám problém delší dobu s internetem na klasickém pc že se mi něchce vůbec načitat internet, tak jsem tm dal druhou sítovou kartu a ponechal jsem tam aji původní integrovanou, internet sice jede ale velmi pomalu a tolikrát se to nechce ani vůbec načíst. nepohlo to ani komletně přeinstalovat. fakt už nevím c tím, na notebooku mi jede net ale normálně
Změna předmětu, původně: internet už nevím co s tím (shark.jd)

Takže, restart počítače a při staru tisknout Del., tím se dostaneš do BIOSu. To nejspíš víš.
Na úvodní obrazovce pomocí šipek naklikej na řádek Integrated Peripherals - dej Enter.
Onboard Devices Configuration - Enter.
Onboard MAC LAN Controller - přepni na Disabled. (Tím vypneš integrovanou síťovku. Je možné, že po Integrated Peripherals to budeš mít v BIOSu trochu jinak, podstatné je ale najít Onboard MAC LAN Controller a to přepnout na Disabled.)
Pak tlačítkem ESC. vyskákej zpět na úvodní obrazovku, šipkami přejeď na řádek Save & Exit Setup - Enter - potvrdit OK. (tím uložíš změny a restartuješ počítač, který už pak necháš naběhnout normálně.)
Pozor, pokud někde v BIOSu něco nastavíš nedopatřením a nebudeš si jistý, co jsi provedl, tak v tom případě nedávej Save & Exit Setup, ale Exit Without Saving - tím opustíš BIOS, aniž by se nechtěné a vlastně všechny změny uložily.
Když se ti něco nebude pozdávat, napiš.

adsl od o2, jinak když připojuju notebook tak odpojím kabel z klasického pc a dám ho do netebooku a jede to v pohodě, právě že antivir ,firewall , atd jsem tam pro jistotu hned po přeinstalování ani neinstaloval abych věděl jestli to tím není

Jestli to jsou XP a nemáš zapnutý ani windows firewall, máš tam s největší pravděpodobností nějaký spyware, který zahlcuje komunikaci. Nejlepší by bylo vyndat disk a v nějakém zdravém PC "odvšivit" pomocí nějakého antiviru + Spybot, Superantispyware atd. Můžeš taky zkusit vyhledat utilitku winsockfix, která opravuje základní síťová rozhraní (obvykle potřeba právě po napadení nějakými breberkami).

Začni od podlahy.

- Zlyháva komunikácia sieťovej karty, alebo komunikácia s DNS ?
- Overiť funkčnosť hardware. Nabotuj Live system a testovať.

Ak je hardware v poriadku.

- Odskúšať inú verziu ovladačov chipsetu, inú verziu ovladačov sieťovky,
- Skúsiť parametre IP protokolu nastaviť ručne, nepoužívať clienta DHCP.

Nemáš nič diagnostikované, všetko sú výstrely na slepo.

Když takhle blbnou dvě síťovky, tak bych to hledal někde mimo ně.
Nultý krok - odeber externí síťovku a zapni interní
První pokus - občas se 100mb síťovky proti sobě nedomluví na half/full duplexu,
speciálně modemy mají natvrdo FastFD ( full duplex ),
ergo v nastavení síťovky jsou nějaké special option, hledal bych duplex mode a zkus obě možnosti, Fast nebo FastFD
Druhý pokus - nehlásí windows, že IP adresu používá jiný počítač ?
Třetí pokus: Před připojením jiného PC k modemu modem vypni a zapni - někdy si to pamatuje MAC adresu (router(UPC) nebo dslam (o2adsl))
Čtvrtý pokus: Máš aktuální ovladač ?
Páté zamyšlení: Virus ???
Nějaké detaily - značka pc, chipset síťovky, značka modemu, cpu, paměť atd?
Ony XP SP2 nebo SP3 s méně než 512mb paměti prostě skoro nejdou třeba ...