Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nejde zapnout

Ahoj, mám problém se zapnutím PC. Prostě sem si odskočil od PC a pak sem k němu přišel a on byl vyplej. Skoušel sem ho znovu zapnout ale nereaguje na stisknutí tlačítka. Nemůže to být základní deska? proud do desky jde svítí kontrolky takže zdroj by měl být v pořádku. Prosím o radu

Asi takhle. Nejpravděpodobněji odešel ten zdroj. Je docela reálné, že s sebou vzal i desku. I kdyby to tak nebylo, je nutné nejdříve ověřit, jestli je skutečně zdroj kaput, nebo ok. Protože pokud koupíš jinou desku, jak ji sháníš v jiném dotazu, je možné, že při špatném zdroji ji odpálíš hned při prvním zapojení a jsi tam, kde jsi byl.
Takže si zdroj s dostatečným výkonem (jen při zapojení základních komponent bych pro jistotu nezkoušel nic pod 250W) někde musíš alespoň půjčit na vyzkoušení.
Případně to svěř někomu zkušenému - můžeš nechat i proměřit starý zdroj.

pak si půjč od známého nějaký zdroj, může být i slabší, odpoj všechny mechaniky co nepotřebuješ - pro zobrazení biosu nepotřebuješ ani hdd - a vyzkoušej jestli je aspoň základní deska funkční.
dřív nemá cenu nový zdroj kupovat - ledaže bys měl zastaralý typ ještě s 8cm větrákem, ten by přišel vyhodit v každém případě, i kdyby náhodou fungoval.

a vyresetoval jsi cmosku?