Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WD2500KS + nF4x: 1-2 chybne bity

Prosim o jakoukoli dobrou radu.
Problem: prikoupil jsem 250GB disk WD2500KS (SATAII) do sestavy DFI nF4x Infinity, Sempron64 2800+, Corsair 512MB DDR PC400 CL2.5 + Corsair 1024MB DDR PC400 CL3.0, grafika MSI RX1300PRO-TD256E (X1300,256MB), disk Maxtor DiamondMax 10 6L300R0 (300GB 16MB).
Kdyz na nej zkusim prekopirovat cca 200GB dat, vse probehne zdanlive v poradku, ale pri nasledne kontrole zjistim 1 nebo 2 chybne bity (na ruznych mistech).
Zkousel jsem vymenit SATA kabel, zandat/vyndat jumper na SATA1 rezim (deska stejne neumi SATAII), nic nepomohlo. Jine SATA (samozrejme i PATA) disky mi tam funguji bez chyb.
Ma nekdo nejaky napad cim by to mohlo byt? Diky za kazdy napad.

Jaký máš OS? Čím zjišťuješ ty chybné bity? Máš možnost otestovat ten disk v jiném počítači? Zkus jej otestovat utilitou od WD.

Taky to to může být vadnou ramkou, máš ji otestovanou Memtestem? Případně zkus jeden modul vyndat a testovat disk jen s jednou a pak s druhou pamětí. Nemáš počítač přetaktovaný?

Aha, to jsem zapomnel napsat. OS - XPpro SP2, nesouhlasici soubor/y mi hodi Total Commander pri kontrole pres "Synchronize directories - compare subdirs + by content", pak je binarne porovnam treba pres fc.
Pameti me taky napadly, testoval jsem je nekolika testerama z HIRENs CD, i memtest, vsechno ok... ale jenom asi pul hodiny, mozna by to chtelo pustit na dyl. Vecer to jeste zkusim s kazdou pameti zvlast.
Pretaktovany to zatim neni, i kdyz je to pro pretaktovani zamysleny - ale to ma cas, az bude vsechno stabilni a prestane stacit vykon..
Ach jo, docela me to otravuje, ze jsem si radsi nekoupil dalsi PATA.:-/

PATA ti stejně taky nezaručí, že by s ním nebyly problémy...

Zkus ještě disk připojit na jiný SATA kanál, i když to asi nebude mít vliv. Případně jej zkusit v tom jiném počítači, jak jsem psal, abys měl jistotu, jestli to je diskem. Memtest zkus pustit třeba přes noc, to nebude na škodu.

S PATA jsem to napsal proto, ze s tema dvema Maxtorama DiamondMax (co jsou tam ted) nebyl sebemensi problem - navic jsou tissi a v rychlosti neni podstatny rozdil. No ale kdyz ten WD2500KS vitezi v tech testech, tak jsem ho chtel zkusit..:-)
Ok - takze shrnu to: jeste to prozenu Data-Lifeguard-Diagnosticem, pres noc necham memtest a disk zkusim jinde.
Jeste me napadl zdroj - je tam Fortron 350W ATX FSP350-350GTF(PF). Snad by mel stacit?

taky jsem se s tím setkal dokonce u sebe..grrr..chovalo se to podobně ale chybu to někdy udělalo i na 10g objemu dat.
bylo to pamětma. memtest na nich nenašel chybu! jenže prostě nejeli.jiná značka. uznávám bylo to přetaktovaný a dost. zkus to jet jen s jednou ramkou.
na porovnávání používám accuhash je to rychlejší /vytvořím kontrolní součty, přenesu, ověřím/ ale není zdarma.

Takze zatim je to jak rikal MM: vsechny testy disku i pameti projdou ok. Kdyz necham jen jednu ramku, chyby pri kopirovani zmizi.
Proc ty pameti spolu nejdou, kdyz to ani neni pretaktovany? Mohl jsem to predem vedet? Jak mam k sakru ty pameti vybirat, kdyz nechci vyhodit zbytecne penize? Driv, kdyz jsem do toho vic delal, tak bych si to prohodil za jinou... ted je to slabsi. To me teda stve.
Diky za rady i za tip na accuhash. Je to fajn, ze tu ta poradna je a nekdo reaguje.

Pravda - rikals to hned v prvni reakci.
Ze bych zrovna porozumnel "pricine problemu", takovej pocit teda nemam.. Spis ze jsem metodou pokus omyl zjistil, ze mam navic jednu jinak funkcni ramku.
Myslite, ze kdyz koupim ve stejnym czechcomputeru uplne stejnou gigovku, se mi s ni ta prvni pojede? Nebo to bude zase loterie?

Na test RAM mozes pouzit aj goldmemory.cz, a nechat to co najdlhsie, taky synteticky test nemusi zistit vsetky problemy. Ak to vznika len tak nahodne tak je RAM vporiadku ale vznika niekde problem bud na doske alebo su spinave kontakty alebo BIOS nastavil prilis rychle casovanie (alebo RAM nezvlada na 100% casovanie ake by mala). Mozes skusit zvysit trochu CL v BIOSe, skontroluj ake je nastavene casovanie RAM.
Vycistil by som aj kontakty liehom, alebo aspon parkrat vybral a zasunul RAM.

P.S. teoreticky by mohlo aj byt ze nejako nestiha zdroj ak sa extremne zatazia disky + RAM prip. aj plus CPU, alebo co, ak by bola moznost skusil by som aj iny zdroj radsej silnejsi, aj ked nemyslim ze v tom je problem, ale clovek nikdy nevie.

podle mě by ses měl pokusit domluvit někde v kamenném obchodě a sehnat si tu 1024 v naprosto stejném provedení.jediný problém je že se 1024 ještě moc neprodávají. jako že ti zůstane jedna 512tka která oem stojí kolem litru není zase taková hrůza, určitě ji snadno někomu střelíš.

já to měl jednodušší půjčil sem si z práce 16kusů a zkoušel jsem několik druhů levných oem pamětí, dokonce zkoušel osadit všechny čtyři sloty a taktovat.nakonec to vyhrál apacer v oem chodí minimálně dvě provedení /s CL 2,5 a CL 3 obě označené jako CL3/ byli schopné jet 4kusy na frekvenci 220mhz s cas 2,5 /fsb bylo 265 a bez chyp při tom kopírování.

Puvodne jsem tam mel jen tu 512MB CL2,5, pak jsem se rozhodl prikoupit kvuli vmware dalsi gigo - a tu CL3 mi poradili taky tady na poradne :-)
Uvidim, zatim jedu jenom s tou 1GB a taky se s tim da zit. Kdyz bude cas na nejaky stresstesty, tak zkusim tu pulgigu vycistit lihem a dat ji jeste jednu sanci.. ale rozhodne nechci trnout, jestli mi neco spadne nebo prijdu o data kvuli chybam pameti.