Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WD2500KS + nF4x: 1-2 chybne bity

Prosim o jakoukoli dobrou radu.
Problem: prikoupil jsem 250GB disk WD2500KS (SATAII) do sestavy DFI nF4x Infinity, Sempron64 2800+, Corsair 512MB DDR PC400 CL2.5 + Corsair 1024MB DDR PC400 CL3.0, grafika MSI RX1300PRO-TD256E (X1300,256MB), disk Maxtor DiamondMax 10 6L300R0 (300GB 16MB).
Kdyz na nej zkusim prekopirovat cca 200GB dat, vse probehne zdanlive v poradku, ale pri nasledne kontrole zjistim 1 nebo 2 chybne bity (na ruznych mistech).
Zkousel jsem vymenit SATA kabel, zandat/vyndat jumper na SATA1 rezim (deska stejne neumi SATAII), nic nepomohlo. Jine SATA (samozrejme i PATA) disky mi tam funguji bez chyb.
Ma nekdo nejaky napad cim by to mohlo byt? Diky za kazdy napad.

podle mě by ses měl pokusit domluvit někde v kamenném obchodě a sehnat si tu 1024 v naprosto stejném provedení.jediný problém je že se 1024 ještě moc neprodávají. jako že ti zůstane jedna 512tka která oem stojí kolem litru není zase taková hrůza, určitě ji snadno někomu střelíš.

já to měl jednodušší půjčil sem si z práce 16kusů a zkoušel jsem několik druhů levných oem pamětí, dokonce zkoušel osadit všechny čtyři sloty a taktovat.nakonec to vyhrál apacer v oem chodí minimálně dvě provedení /s CL 2,5 a CL 3 obě označené jako CL3/ byli schopné jet 4kusy na frekvenci 220mhz s cas 2,5 /fsb bylo 265 a bez chyp při tom kopírování.

Puvodne jsem tam mel jen tu 512MB CL2,5, pak jsem se rozhodl prikoupit kvuli vmware dalsi gigo - a tu CL3 mi poradili taky tady na poradne :-)
Uvidim, zatim jedu jenom s tou 1GB a taky se s tim da zit. Kdyz bude cas na nejaky stresstesty, tak zkusim tu pulgigu vycistit lihem a dat ji jeste jednu sanci.. ale rozhodne nechci trnout, jestli mi neco spadne nebo prijdu o data kvuli chybam pameti.