Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno blokace i-c-q na síti

Zdravím,

náš šéf zmagořil a nechal systémáky, aby zakázaly přístup na blogy, icq a tak podobně. A to tím způsobem, že cokoliv, co obsahuje v názvu stránky řetězec icq se neotevře, dokonce i ve vyhledávači!
Existuje nějakej alternativní jinak pojmenovanej server nebo nějakej způsob, jak nastavit třeba mirandu, aby se připojila na icq při takovýchto opatřeních? Je to šílený, mám tam všechny známý...

Díky Darien

[mod]dodatek od Dariena: (host)[/mod]
Netušil jsem, že internetový odkaz k mému odkazu bude mít icq přímo v názvu, takže nyní už ho díky blokaci ani neotevřu a nevím, co mi tam kdo píše:(( Je o kousek níže...tak případně prosím o kopii nebo na mail desper@seznam.cz

V normálních firmách se icq používá pro rychlou komunikaci a dneska ho uvádí každý i na vizitce. Možná by bylo lepší, abych ho tady měl v invisu a občas vyřídil rychle něco místo smskování přítelkyni nebo mailu novináři nebo dotazu kolegovi o patro výš telefonem nebo mailem (jedna blbá věta) nebo hledáním informací, jak to obejít.

Sere mne to z principu, protože je to zpátečnickej přístup.

Máš samozřejmě pravdu (já to zas tak vážně nemyslel, je tam smajlík). Ovšem na druhou stranu, když vidím zaměstnance, kteří hodinu a více žvanějí po ICQ, jak se ožrali o víkendu, tak mi to docela vadí. Začnu tedy na lidi hulákat, ale to pomůže jen na chvíli. :))

Jejda, děkuju jednak adminovi, kterej bleskově zareagoval a změnil adresu:)))

Jinak díky za rady, co se Mirandy nebo Trillianu týče, jejich problém je, že taky přímo volají login.icq.com, ne? A právě to spojení je asi zamítnuté.

Host - nejde o vykecávání, ale měl jsem tam kupodivu i kolegy, novináře (se kterýma pracuju) a lidi, které třeba večer na icq nechytnu a kvůli pár větám, co potřebuju vědět, jim nebudu mailovat nebo volat..

neviem, ako to mate urobene, ci osetruje len url, alebo sa aj pozera do packetov alebo dokonca blokuje konkretne IP. skusit ale mozes toto:
1, www.%69cq.com (toto napis do adresneho riadku)
dufam, ze ma host nezabije. :-p
//edit: este by ti mohli pomoct admini co tu chodia, ci nepomoze http tunel. ale ti ti asi najskor v takychto otazkach neporadia. uplietli by si bic na seba. ]:)

To první nefunguje, to druhé mne hodí na web icq, to jo, ale co dál? kdž kliknu na webovou verzi, je to ta stará písnička, protože je to textové URL s icq v názvu. Nebylo by url v číselné podobě toho login.icq.com?:)

Pro mne je to spíš souboj s šéfovskou zvůlí, než nutná potřeba jít na sít, mám icq i v mobilu:))

Ale sakra, zatím náš admin teda vede, protože to nejde... ale přitom mi žádnou proxynu nemáme, když kouknu do nastavení internetu, nic tam není... jenom asi nějaký firewall.. kua, to je záhada, rpoč to nejde???

No, ten první link není přesně to, co říkáš, je to pro nějaké kryptování odkazu při tvorbě stránky asi. To druhé je placené, zkusil jsem tedy katedrálu, ale tam to selhává nějak ve chvíli, kdy se spouští java nebo flash script icq2go...

hosts subor normalny subor, vo win xp ho najdes v C:\WINDOWS\system32\drivers\etc a sluzi na mapovanie mien na najaku IP adresu. nahradza DNS server a ma aj vyssiu prioritu. cize ked si vlozis do hosts suboru napr.:

999.999.999.999	login.icq.com

, tak potom ping login.icq.com bude vracat 999.999.999.999

Ale jak mi nahoře poradili to číslo 205.188.179.233, tak zkušebně zadáno do prohlížeče to funguje a chce to spouštět stream, takže to blokovaný není. Ale když to vložím do kolonky server v icq pětce, tak se to nepřipojí. Nevím, jestli tam nemám nastavit ještě něco...

Do háje, musí tam být ještě nějaký trik. Jde o to, že když tam zadám tyhle hodnoty nebo i ten číselnej login zezshora, tak to nevyhodí chybu 0406 nebo co, jako když jsem šel normálně s login.icq.com, ale pořád se to připojuje a přitom nepřipojí....

U nás se třeba icq používá k objednávání zboží u dodavatele což je dobré ale zase tím otravují pacoši a občas si myslím, že kdyby museli kvůli každé kravině se kterou otravujou dojít nebo platit za telefon že by ta produktivita byla vyšší. icq v práci zapínám fakt jen když mám vše hotový protože jinak mě vytáčí ty dotazy..někteří maj třeba tu drzost, že když neodpovím dost rychle /mám přepínač na monitor na svůj pc a dvě co stavím/spravuju/ tak napíšou někomu jinému jestli tam sem a ať mu odpovím3-[3-[3-[.

Každopádně to co tam máš asi prolízá obsahy www stránek nebo přímo pakety na slovo icq.com
a ten exáč si snad můžeš hodit někde na web s jinačí příponou a stáhnout ne ? možná by šlo splichtit něco přes nějaké zdarma www stránky co si vytvoříš přes php ?

OKi panstvo...
....poradi mi niekto, pokial mam rovnaky problem ale nemam admin prava?
Pouzivam ICQ niekolko rokov denno-denne a som celkom nestastny z toho, ze ma novy zamestnavatel takto odstavil. ICQ web spustit ide, ale ICQ2GO uz nie. Preluskal som vsetky vase navrhy a nic. Nedokazem sa proste nalogovat, ani po premenovani login.icq.com v klientovi na IP ci zmene portov z 5190 na 443 ci 80.
Pingy na login.icq.com prejdu normalne,

Pinging login.icq.com [143.166.82.84] with 32 bytes of data:

Reply from 143.166.82.84: bytes=32 time=146ms TTL=117
Reply from 143.166.82.84: bytes=32 time=148ms TTL=117
Reply from 143.166.82.84: bytes=32 time=146ms TTL=117
Reply from 143.166.82.84: bytes=32 time=147ms TTL=117

Ping statistics for 143.166.82.84:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 146ms, Maximum = 148ms, Average = 146ms

na IP 205.188.179.233, 64.12.200.89 to hadze TIME OUT. Skusal som to cez Mirandu, kedze ICQ na PC nainstalovane nie je a instalovat nemozem, kedze nemam admin prava. Spustit ide ale nie je schopna sa nalogovat na ICQ server.

pri nastaveni login servra na 64.12.200.89 a port 5190, 443, 80 vyhodi to :

"Unable to connect to ICQ login server
The server did not respond to the connection attemptwithin a reasonable time, it may be temporarily down.Try again later. (error 10060)"

ALEBO:

"Unable to connect to ICQ login server
Miranda was unable to make a connection with a server. It is likely that the server is down. In which case you should wait for a while and try again later. (error 10061)"

ALEBO:

"Connection failed.
Login sequence failed for unknown reason.
Try again later."

Please, poradte ak niekoho nieco napadne. Vopred velmi pekne dakujem.:.(