Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínaní nepoužívaných částí pc

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli nějak můžu vypnout jednu grafickou kartu a HDD, aby PC neměl takový velký odběr.

Intel Core i7-875K, ADATA XPG Gaming Series V2 8GB (2x4GB) 1600MHz, Základová deska ASUS P7F7-E WS SuperComputer, WD Caviar Blue WD10EALX 3.5" 1TB (Systémový) a WD Caviar Black WD2002FAEX 3.5" 2TB, 2xGigabyte Radeon HD 6970 2GB DDR5 GV-R697D5-2GD propojené přes CrossFireX ostatní věci nejsou důležité.

Jelikož já využívám všechny funkce tohoto PC a jsem s ním nadmíru spokojen, přesto je problém. Potřeboval bych poradit a o vypnutí jedné grafické karty a toho 2TB HDD, jelikož ostatní uživatelé nepotřebují mít k dispozici 2TB HDD a tu grafárnu. zkoušel jsem to vypínat přes Správce zařízení (Zakázat), ale nevím jestli to vypne uplně to zažízení a přestane mu tak dodávat energii. Procesor už se uživatelům přizpůsobí tak to je v poho.

Předem děkuji za rady.

dle mého názoru by to šlo. udělat restrikci na přístup k disku bude mít dopad na přístup, pravděpodobně ne na roztočení plotny aby systém zjistil oprávnění.

možná by to šlo udělat objekty (pro systém je ovladač, zařízení, služba...jen objekt) oprávnění k přístupu objektu lze ošéfovat pomocí winobj ze sysinternals- než se pustíš do akce, čti co to dělá- koleduješ si o nefunkci systému.