Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmizení většiny ikon na ploše

Dobrý den
Mám os Windows XP. Včera jsem byl na internetu a klikl jsem do panelu snadného spuštění na Zobrazit plochu. Plocha se mi zobrazila, ale bylo na ní asi jenom 15 souborů z původních asi 40. Zkoušel jsem restartovat Pc, zkontrolovat Pc antivirovými programy, ale nepomohlo to. Některé soubory jsem ztratil nadobro a nikde jsem je nenašel. Nevíte někdo čím to může být způsobeno?
Děkuji

pokud cpeš fyzické soubory přímo na plochu (tam má být jen zástupce na bezpečné úložiště na datový disk), vypni si hloupou funkci "vyčištění plochy".

pravým myšem na ploše - seřadit ikony - zobrazit ikony na ploše. třeba se uspořádají všechny.

co nemáš, to nepotřebuješ.