Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování disku za pomocí diskety

Zdravím, mám takový problém. Dřív při formátování disku jsem normálně spustil instalaci z CDčka vložil disketu a vybral si co chci dělat. Jenže teď mi to píše že systém nevidí žádné pevné disky. Vím že to dělá ta disketa (ovlivňuje viditelnost těch HDD) jenže je to nějaká doba co sem to formátoval naposled a chci se zeptat, kdy tu disketu mám do disketovky zastrčit...? zkouším to už asi hodinu a bez úspěchu... děkuju za každou pomoc

Jelikož mám v PC strašný bordel a nemá cenu prolízat složky a registry abych to všechno mazal. Tak to chci prostě naformátovat (celý smazat a nainstalovat OS znova)Disk SATA 320 Gb v tý disketě se nevyznám. Vím jen že jí musím zasunout abych mohl právě formátovat... když spustím tedy systém z instalačního cdčka, počkám až se nahrajou ty různý ovladače apod. (v tom modrým screenu) skočí mi tam na výběr co chci dělat. 1. Nainstalovat systeém bla bla bla stiskněte Enter. 2. chcete-li spustit konzoli pro zotevení systému.... stiskněte R. Dám enter pro první výběr a napíše mi to že systém nenašel žádné pevné disky, ať zkontroluju připojení a napájení. Přitom je to blbost když teď sedím u PC... mám pocit že abych ty disky "viděl" musím mít zasunutou tu disketu. Jen nevím kdy přesně jí zasunout. Zkoušel sem před a po načítání těch ovladačů apod. Ale bez úspěchu...

EDIT: ano je to 1.44 floppy

A budeš instalovat DOs, Win 3.11 nebo Windows 98? jinak totiž nevidím důvod používat na formátování disketu (vlastně: ani u těch Windows 98 ne).
A mimochodem: Jenom lama lamácká má jeden oddíl přes celý disk. Kdokoliv jenom trochu znalý si rozdělí disk na systémový oddíl a datový oddíl. A fajnšmekři si potom na datový oddíl umístí obraz vyladěného systémového oddílu a místo reinstalace přepíšou systémový oddíl tím obrazem.

Podívej, VŽDYCKY je jiné řešení. Tohle mně ale připadá jako docela vhodné, když už pro nic jiného, tak proto, že nemusíš spoléhat na notně nespolehlivou disketu - a mezi náma, kolik strojů (když nepočítám ten tvůj) má disketu a kolik jich ji bude mít za pár let? Měl by ses smířit s tím, že disketa už skončila a sama tě přesvědčila, že na ni skutečně není spoleh.

No, pokud máš na desce řadič SATA, tak to zase takový pravěk není. A i kdyby byl, tak to nic nemění na tom, že disketa je nespolehlivá. A když ti to s disketou nefunguje (a z klávesnice to nenaklepeš), tak nezbývá, než integrovat potřebné ovladače do instalaček. Mnou uvedený postup je snadný a vznikne opravdu univerzální instalační DVD (už ne CD, ale DVD - pokud tedy necháš integrovat všechny ovladače a ne jenom SATA). Ovladače můžeš integrovat i pomocí programu nLite, já ale dávám přednost tomuto.

Problém je v té disketě. Asi dala kožu což je normální. Zkus ovladače na odkazu co ti tu dal Pytlík.

Případně ještě novější http://www.viaarena.com/Driver/VIA_VRAID_Windows_V 6.00a.zip

Musíš to na tu disketu nahrát správně...z mojeho odkazu stačí vše rozbalit do adresáře třeba temp a spustit DriverDiskPrep.exe lterý je v tom balíku a který tu disketu vytvoří.

Jestli je ta disketa v háji doufám že to vyzkoušíš nahrát aspoň na dvě !!!

P.S. tu disketu z toho počítače potom nevytahuješ až do skončení instalace, chce to na ni potom ještě hrábnout!