Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie Audio!

Mám otázku ktorá nepriamo, ale predsa súvisí s PC a technikou. :-)
Mám doma sieťový prijímač AV od Sony s dvoma reproduktormi, televízor a DVD. Chcem však spojiť DVD tak, aby mi šiel obraz cez TV a zvuk cez reproduktory. Zapojil som teda do DVD Scart kábel, ktorým som spojil DVD s TV. Potom som spojil jackami (biely a červený kábel) Audio OUT z DVD do Audio in DVD na prijímači od Sony. Zapol som TV, prešiel úvodnými nastaveniami a po vložení disku mi zvuk ide cez TV.:-/ Skúšal som už asi milión kombinácií a stále nič.:-( DVD má Audio výstup, Scart výstup a Digital Coaxial výstup a Sony prijímač všetky možné výstupy aj vstupy okrem Scart. Neviete mi prosím poradiť, ako by bolo možné tieto komponenty spojiť tak, aby ten zvuk šiel cez to repro, prípadne čo bolo mnou zle zapojené?? Ďakujem!:-)
Poznámka: DVD- Sony DVP-SR100, TV Panasonic Viera, prijímač Sony STR-DH510 (iný typ, ktorý som nenašiel, ale je to niečo podobné ako tento nový).

No nemá a práve neviem, či to nebude v tom. Lebo Scart by mi mal prenášať obraz aj ZVUK do TV, tým pádom sa zvuk neprenáša jackami do reproduktorov, ale len do TV, nie? Keď by som napojil redukciu odstránil by sa tým tento problém? Čiže by som napojil redukciu do DVD z nej naviedol kábel do Video vstupu (žltý, TV ho má, DVD nie) a červený/biely by som zapojil z DVD Audio Out do Sony Audio In (teraz však vzniká problém, či audio in DVD alebo iný slot). Ta redukcia sa mi ináč celkom páči, len či to pôjde. Ďakujem, toto ma nenapadlo.

Ono mne vzniká taký problém, že doma mám kábel zapojený v Digital Out koakxial, ale nejde to cez neho a je dosť možné, že to je iný kábel (má žltú koncovku). Potom mám zapojený audio výstu z DVD do Sony Audio DVD In a Scart. A takto to nejde, ale myslím, že to bude tým káblom. Ináč môže byť naraz zapojený aj coaxial aj červený/biely kábel, nebude to robiť zlobu??

Zvuk Vám přes scart půjde do TV taky. Musíte si zvuk v TV vypnout. Jinak pokud ten Váš přijimač má taky koaxiální vstup, tak ho s DVD propojte koaxiálem. Na tom STR-DH 510 je. V Sony zvolit vstup koaxiálem. Na ty cinche audio, by to ale mělo chodit taky. Není to nic složitého, jen to na komponentech nastavit.

Scart tam musíte mít pro video do TV. Jinak přes něj jde i zvuk. Ten v TV ztlumíte , nebo vypnete. Zvuk Vám půjde z DVD přes digitál. koaxiál (jestliže ten Váš reciever je tímto vstupem vybaven) 5.1 kanálový zvuk. Přes cinche jen stereo. Udkaz na koaxiál vložím.
http://www.s-hobby.cz/elektronika/index.html?pod=/ elektronika/_13552-kabel-1-x-cinch-male---1-x-cinc h-male-delka-2-5-m--koaxial-digital-profi.htm

Je tam, že Digital DVD In Coaxial, to bude asi ono. Čiže TV zvuk normálne na diaľkovom na nulu, zapnem repráky a Sony bude napojený iba coaxiálom z DVD Digital OUT Coaxial na Digital In DVD Coaxial. Scart bude napojena do TV a malo by to bežať, ano?? :-)

Mám něco podobného - TV, DVD přehrávač, set-top-box a klasický dvoukanálový zesilovač. Propojené to mám takto: z DVD do TV scart, ze set-top-boxu taktéž. Zvuk na televizi je vypnutý, poněvadž scartem jde i zvuk a ten přes TV nechci. Dále z DVD mám cinche zapojené do vstupu CD na zesilovači, ze set-top-boxu také cinche, temtokrát do vstupu TUNER. Televize slouží pouze coby monitor, zvuk jde přes zesilovač do beden.
Zkuste to tak, určitě to půjde.

Digitálně (koaxiálním kabelem) nemám zapojeno nic, protože zesilovač je starý a má jen analogové vstupy - na dva cinche. Budete to tedy mít tak, že při sledování TV (běžného vysílání) se na TV zvuk zapne a při sledování DVD vypne a zvuk půjde přes receiver.
Zapojit to jde kamkoli - CD, AUX, DVD apod, jde jen o názvy vstupů. Nezapojujte to do vstupu PHONO, to je pro gramofon a ten vstup má odlišnou charakteristiku.

Dobre, toto je zatiaľ najjednoduchšie riešenie, tak najskôr vyskúšam toto. :-) Pozerám sa, že všade už niečo mám, tak to dám do toho Audio DVD In, Scart do TV a vypnem zvuk. Ak to nepôjde, skúsim, ten koaxiálny, prípadne redukciu. Ešte som sa chcel spýtať keby som nechal ten zvuk na TV zapnutý, tak to nezrobí žiadnu zlobu? Žeby mi nešiel zvuk vtedy vôbec cez repro (keď to nechám zapnuté pôjde zvuk aj cez TV aj cez repro, áno)?? Ďakujem. :-)

Zvuk zapnutý kdy? Při sledování DVD, kdy je zvuk veden kabelem cinch-cinch do receiveru by hrál zvuk jak z beden, tak i z TV. Těžko říci, zda ku prospěchu, spíše ne...
K tomu, aby zvuk z TV hrál přes bedny by bylo třeba, aby měla TV výstup na dva cinche (popsaný obvykle Line out) a toto by se propojilo s nějakým vstupem na receiveru. Pak by veškerý zvuk šel přes bedny.