Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzdálené připojení domácího PC do firemní sítě

Dobrý den, prosím o radu s následujícím problémem. Firma má vnitřní síť připojenou přes router (D-Link DI-604) do internetu. Nyní potřebuje umožnit klientovi přístup do vnitřní sítě (resp. na Server v této síti), aby mohl pracovat se síťovou aplikací.
Struktura sítě vypadá asi tak:

      Server      switch          router    Internet
      +--------------+----------------+--------+

Na Serveru je Windows 2000 SBS Server, router je možno nastavit podle potřeby (demo nastavení routeru: http://support.dlink.com/emulators/di604_reve/h_wiz ard.html).
Co je potřeba pro takové připojení (co kde nastavit, spustit,...) Děkuji :-)

Bohužel, pořád nic.:-(
Obě mašiny se tváří jako propojený, ale ping nejede ani z jedné. Překontroloval jsem router, nastavení se zdá být OK (navíc jede to VNC). Jen jsem si všiml jedné věci: ten virtuální adapter vytvoření OpenVNC nemá bránu. Nemůže to být ten problém? :-/
ipconfig: vnc0yp.jpg

Brána je jeden ze způsobů, kdybys chtěl přistupovat na jiný počítač v síti, než na kterém běží OpenVPN. Ale jestli ti stačí komunikovat jenom přímo s tím kompem, tak nic více nepotřebuješ. Mají oba počítače na VPN adaptéru nastavenou stejnou ip adresu sítě?

Tohle asi bude ten problém. Aby spolu dva počítače mohly komunikovat, musí mít IP nastavenou tak, aby byly ve stejné síti. IP adresa se dělí na adresu počítače a adresu sítě právě pomocí té masky. Takže to zkus nastavit například takhle: server by byl 172.16.1.0 s maskou 255.255.255.248 a klient např. 172.16.1.1, samozřejmě se stejnou maskou. Rozsah ip adres počítačů s touto maskou (tzn. možných IP adres pro počítače v této síti) je 172.16.1.0-7. Spojuješ jenom dva PC, takže to stačí. Kdyby se chtěl pak připojit někdo další, tak by měl IP třeba 172.16.1.2, třetí 172.16.1.3 až do 172.16.1.7.

No jasně. Ale to proto, že nejde jen o 2 PC. Jde o Síť a klienta. A pokud je v síti použito IP 192.168.12.xxx, tak jsem to nastavil tak, aby ten open VPN adapter Serveru byl ve stejném rozsahu.;-)
Maska podsítě je na obou 255.255.255.0 a nic. Pokud si dám vypsat trasu (tracert), tak klient -> Server jde přímo, zatímco Server -> klient jde přes router, ISP, a dalších asi 8 IP.:-|

Teď už asi chápu, jak na to jdeš. Takhle to ale nepůjde. :-) Na žádném počítači nemůžeš mít VPN adapter ve stejném rozsahu jako je LAN nebo cokoliv jiného. Proto ti to směrem od klienta běží v pohodě, protože VPN na klientovi má jinou síť než ostatní rozhraní (v tomhle případě LAN) a počítač hned ví, přes jaké rozhraní to pošle, protože jasně vidí, že síť 192.168.12. používá VPNko. Ale na serveru má stejnou síť LANko i VPN, počítač neví, na jaké rozhraní to má teda poslat a nějak se rozhodl to posílat přes LAN rozhraní, proto těch moc hopů. Nastav jiné adresy, jak jsem ti psal víš. 172.16.1.xxx s maskou teda 255.255.255.0, když se nespokojíš se osmi IP. :-) Tuhle síť na žádném z těch dvou PC nepoužíváš, takže by to mělo být OK.