Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hromadné přejmenování souborů

Ahoj, prosím o radu, jak dávkově přejmenovat stovky až tisíce souborů.

Příklad:
Stávající názvy souborů jsou číslované vzestupně
atd.

a po přejmenování by se měly jmenovat např.
Adam
Eva
Martin
David
atd.

Tyto názvy mám v XLS nebo CSV v Excelu. Je nějaká utilitka, která by zvládla dávkově soubory přejmenovat podle dávky z CSV nebo XLS?

Ta utilitka, co by to uměla dávkově přejmenovat se kupodivu jmenuje dávkový soubor a je součástí microsoftích OS od dob MS-DOS.

ten seznam názvů souborů uprav na tvar:
ren 1.mp3 adam.mp3
ren 2.mp3 "petr spaleny.mp3

(pokud máš dlouhé názvy s mezerami, použij uvozovky)

ulož pod názvem třeba nove.bat k těm souborům a spusť...

Sešlo se tu několik dobrých rad a proto věřím, že toto vlákno v budoucnu někomu pomůže.
Osvědčilo se mi názvy souborů připravit v Excelu, uložit jako CSV a pak dávkově přejmenovat v Total Commanderu.
Díky všem za rady a značím - vyřešeno.